Genel

Trojan Nereden Bulaşır?

\"trojan\"Trojanın zararı nedir?

Truva atı olarak da adlandırılan Trojan, kötü amaçlı kod içeren ve veri kaybına neden olan bir yazılımdır.

Truva atı nerelerden bulaşır?

# Kaynak 1

Bilgisayarınıza taktığınız taşınabilir sürücüler ile bulaşabilir. Trojan virüsleri, bir taşınabilir sabit disk ile kötü amaçlı trojan şeklinde otomatik olarak ve sizin izniniz olmadan bilgisayarınızda çalışma yeteneğine sahip olup bilgisayarınızda hızlı yayılabilir.

# Kaynak 2

Kötü niyetli kod içeren bazı web sitelerini dikkatsizce açarsanız, web tarayıcınızı özel bir değişiklik yapmaya zorlar, hatta gizli bir şekilde bilgisayarınıza bazı trojanlar yükler. Daha sonra, hacker, PC\’nizi kontrol etmek için bazı hileler ile trojanları kullanabilir.

# Kaynak 3

Birçok bilgisayar kullanıcısı, internetten film veya ücretsiz yazılım indirirler. Fakat internetten indirdiğiniz dosyada trojan veya virüs olabilir. Bu PC korsanlarına bir şans sunar.

# Kaynak 4

Trojan, e-posta ile transfer edilebilir. Eğer herhangi bir yabancıdan gelen ekli e-posta alırsanız, e-postanın solucan virüsü olması çok mümkündür.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et