Genel

Rappelz Online Oyunu ve Haritaları

\"RappelzRappelz online oyunu internet üzerinden oynanabilen bir online tabanlı oyun olup, internet bağlantısı olmayan bilgisayarlarda maalesef ki oynanmamaktadır. Resmi oyun uygulama sitesi üzerinden indirilen Rappelz online oyunu için ilk adım çok daha önemlidir.

İlk olarak sisteme resmi sitesi üzerinden üye olmanız gerekmektedir. Çünkü üye olmadan oyuna katılmanız mümkün değildir. Üyelik işlemlerinin hemen ardından ekrana gelecek olan indirme bölümünden oyunu bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ama şurada şunu altını çizmeliyim ki kotalı internet kullanıcılar için bu oyun biraz imkânsız olabilir. Çünkü oyunun yükleme dosyası oldukça geniş bir boyuta sahiptir.

Rappelz online oyunu bilgisayarınıza indirdikten hemen sonra sisteme kurulum evresi ile karşılaşırsınız. Ve bu noktada akıllar düşen ilk soruda şudur ki oyunun benim bilgisayarım da oynanabilir mi? Rappelz online oyunu belli bir sitem gereksinimine ihtiyaç duyar. Bu da en azından 1 GB ram ile olur. Eğer ekran kartını ve ram’ınızda bu oyunu destekliyorsa kuruluma gönül rahatlığıyla geçebiliriz oyunu ekrana gelen. exe uzantılı dosya çift tıklayarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ama bu noktada şunu belirtmeliyiz ki oyunun indirmiş olduğunu yükleme dosyası güncel sürüm değilse oyun otomatik olarak güncel versiyonu yüklemeye başlayacaktır. Evet, kurulumumuz bittikten hemen sonra ekrana genle Rappelz simgesine çift tıklayarak açın ve sizlere bir kullanıcı adı ile şifre soracak, işte bu noktada az önce üyelik aldığımız bilgileri burada gireceğiz. Gerekli bilgileri girdikten hemen sonra oyuna başlamak için bir karakter seçmeniz lazım, karakter seçimi ile birlikte artık oyunu gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Oyuna girmenizle birlikte, güçlenmek için belli bir haritada savaşa başlamanız gerekir ki bu noktada sizleri beş harita karşılıyor. Bunlar şu şekilde sıralanır:

Çaylaklar Adası: Oyuna ilk başlayanların ana noktası olan bir haritadır. Biraz daha oyunu tanıma amaçlı olan bir haritadır.

Laski: Deva ırkına ait bir haritadır.

Ufuk: Gaia ırkına ait bir haritadır.

Katan: Asura ırkına ait bir haritadır.

Harabe Şehir: Tüm oyuncuların girebileceği bir haritadır.

Rappelz online genel olarak bu hatlarda oluşup, oyunun yüklenmesi ve kurulumu yukarıda anlattığımız gibi şekillenmektedir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et