Genel

Dünyadaki En Son Koronavirüs Vakalarını Öğrenin

Koronavirüs Nedir?

Koronavirüs hastalığı (COVID-19), yeni keşfedilen bir koronavirüsün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. COVID-19’a yakalanan çoğu kişi hafif ila orta düzeyde belirtiler gösterip özel bir tedaviye ihtiyaç duymadan iyileşmektedir.

NASIL YAYILIR?

COVID-19’a neden olan virüs, genellikle enfekte kişi öksürdüğü, hapşırdığı veya nefes verdiği zaman oluşan damlacıklar yoluyla bulaşır. Bu damlacıklar çok ağır olduğundan havada asılı kalamaz ve hemen yere ya da yüzeylere düşer. COVID-19 ile enfekte birinin yakınındayken virüsü solursanız veya virüsün bulaştığı bir yüzeye dokunduktan sonra gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunursanız enfekte olabilirsiniz.

Covid-19

24 Haziran 2020 itibariyle şuan dünyada onaylanmış vaka sayısı 9.129.146 olarak belirtildi. Bilgi Dünya Sağlık Örgütü web sayfasından alıntılanmıştır. Dünyada diğer ülkelerdeki vaka sayılarını merak ediyor musunuz? Öyleyse size önereceğim web sitesinden sağlıklı ve doğru bilgileri edinebilirsiniz:

https://news.google.com/covid19/map?hl=tr&gl=TR&ceid=TR%3Atr

Ziyaret ettiğiniz sayfada her ülke için onaylanmış vaka sayısı, 1 milyon kişi başına vaka sayısı, iyileşen sayısı, kaç ölüm olduğu gibi bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda koronavirüs ile ilgili en popüler haberlere de ulaşabilirsiniz.

Kaynak

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap!

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d