Genel

Counter-Strike: Global Offensive

\"Counter-Strike-Global-Offensive\"Counter-Strike: Global Offensive’i oynayacak iki çeşit oyuncu var. Bunlardan ilkini, oyunun orjinalini ta 1999’da oynamış ve yaşını almış oyuncular oluşturuyor. Bu oyuncu grubunun de_dust haritasında harcadığı zaman, gerçek hayatta harcanandan daha fazla olması nedeniyle ortam farkındalığı son derece gelişmiş bir oyuncu türünü oluşturuyor. İkinci grupsa muhtemelen 1999 senesinde henüz dört yaşındaydı ve Modern Warfare ve Battlefield gibi oyunların başını çektiği sıkı bir oyun diyetinden geçerek büyüdü.

Öncelikle, ikinci grubun Counter-Strike: Global Offensive’den (kısaca CS: GO) etkilenmeyebileceğini söyleyelim. Bu grubun Battlefield’da heyecan verici olarak bulduğu araçlı çatışmalar ve geniş alanlar CS: GO’da bulunmuyor; kademe atlamadan beş saniye bile duramayacağınız Modern Warfare’deki daimi doyum da bir başka eksik.

Counter-Strike: Global Offensive, bunların yerine, önceki sürümlerinde olduğu gibi daha katı ve ciddi bir yaklaşımı muhafaza ediyor. CS meraklılarının bildiği gibi; buradaki olay, iki takımın birbirini silahlar veya görevler aracılığıyla yenmek için rekabet etmesi üzerine kurulu. Görevler arasında bombalı saldırı ve rehine krizi gibi farklı senaryolar bulunuyor. Yalnız, oyunda çok ölüyorsunuz ve başlarda harcadığınız zamanın büyük bölümünü beklerken geçirebiliyorsunuz. Bu uygulama, oyunun ilk sürümünden bu yana değişmeyen pek çok özellikten sadece biri.

Fakat CS: GO ile modern oyuncuların beklentileri de karşılanmaya çalışılmış. İki yeni mod sayesinde Counter-Strike’ın destansı çekişmeleri daha erişilebilir hale gelmiş. Bu yeni modlar üzerinde çalışılırken orijinal oyunun Gungame modundan esinlenilmiş. Herkesin aynı kademedeki silahlarla oyuna başladığı bu modda “frag” sayınıza göre silah kazanıyorsunuz. CS emektarları bu iki moddan haz etmeyebilir ama yeni başlayanlar için adeta biçilmiş kaftanlar.

Oyun, Xbox 360, PC, PS3 platformlarında oynanabiliyor.

\"Counter-Strike:

\"Counter-Strike:

Counter Strike: Global Offensive Trailer Video:

Counter-Strike-Global-Offensive

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap!

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d