Genel

BlaBlaCar, Türkiye Platformunu Geçici Olarak Kapattı

Biliyoruz ki Türkiye’de Covid-19 salgını nedeniyle koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı bir genelge ile seyahat kısıtlaması getirmişti. İller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00‘den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabileceği belirtilmişti. Aynı şekilde havayolu ile düzenlenecek uçuşlarda da yolcular, Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. İlgili genelgeler için bakınız:

81 İl Valiliğine Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Uçak/Otobüs Seferleri Genelgesi

Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı  İle İlgili Ek Genelge

Amaç, her vatandaşın bulundukları şehirde kalmasıdır. BlaBlaCar uygulaması da biliyoruz ki yeni nesil bir otostop uygulaması ve şehirlerarası yolculuklarda yolculuk yapana eşlik ederek masraflar azaltılabiliyor. Fakat COVID-19 pandemisi nedeniyle, seyahat etmemeli ve güvende olmak için evlerimizde kalmalıyız. Bu kapsamda BlaBlaCar yönetimi de 31 Mart Salı 19:00 itibariyle bir sonraki duyuruya kadar platformu geçici olarak kapatacağını açıkladı.

COVID-19’un yayılmasını engellemenin tek etkili yolu evde kalmaktır.

Evde kalın, hayat kurtarın.

youtube abonnenten kaufen

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et