Genel

Bitcoin Neden Düşüyor? Elon Musk Açıklama Yaptı

Elon Musk’ın paylaşımları sonrası bitcoin neden düşüyor diye merak edenler sanırım cevap arıyor. Kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, Elon Musk’ın hafta sonu yapmış olduğu paylaşımlar sonrası %9 değer kaybetti

Elektirikli araç üreticisi Tesla ve uzay teknolojileri şirketi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, bu sabah Twitter’dan bir paylaşım yaptı. Paylaşımda ise şunu söyledi: “Spekülasyonları netleştirmek için söylüyorum, Tesla tek bir Bitcoin bile satmadı“.

Elon Musk’ın açıklamaları ve paylaşımları sansasyonel bir etki yaptığından hareketle bitcoin piyasasının bundan bir süredir etkilendiği bir gerçek. Bu süreçte bitcoin Şubat ayından bu yana en düşük seviyesini gördü. Kripto para biriminin mevcut değeri yaklaşık 45.000$

bitcoin

Tesla son aylarda Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamış fakat Musk geçen hafta Bitcoin üretiminin çevreye zararı nedeniyle bunu sonlandıracaklarını açıklamıştı.

Bitcoin üreten bilgisayarlar büyük miktarda elektrik harcıyor ve elektrik fiyatının düşük olduğu Çin’deki kömür madeni bölgeleri gibi yerlerde büyük üretim tesisleri bulunuyor.

Şubat ayında bu tesislerin kullandığı elektrik miktarı, Türkiye’nin elektrik tüketiminin yüzde 40’ını aşmıştı.

Elon Musk’ın açıklamalarının ardından Bitcoin’e paralel olarak Ethereum yüzde 8, Dogecoin de %7 değer kaybetti.

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-57142577

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et