Genel

Bilim Genç, Web Tasarımı Yenilendi!

TÜBİTAK’ın gençlere yönelik dijital popüler bilim platformu Bilim Genç’in tasarımı yenilendi!

Bilim Genç, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından 2015 yılında 12 yaş ve üzeri gençlerin bilgiye ücretsiz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla dijital bir platform olarak yayın hayatına başladı.

İlgi çekici popüler bilim yazılarının, merak edilen soruların cevaplarının ve en son bilimsel gelişmelerin yer aldığı Bilim Genç’in içeriği her gün güncelleniyor.

Bilim Genç’te yer alan video, animasyon ve infografikler sayesinde bilimsel konuları öğrenmek daha eğlenceli hale geliyor.

Bilim Genç’in “Deneyler” ve “Tasarla ve Yap” gibi etkileşimli köşeleri gençlere sadece okuyarak değil izleyerek ve uygulayarak da öğrenme imkânı sunuyor.

Gençler fotoğraf ve projelerini Bilim Genç’teki profil alanlarında paylaşarak bilim insanı olma yolunda ilk adımlarını atıyor.

Matematik, şifrebilim ve satranç köşelerinde her ay yayınlanan sorularla gençler beyin jimnastiği yapabiliyor.

Gençler, Bilim Genç’te yer alan videolar ve röportajlarla uluslararası alanda bilime katkı sağlayan başarılı Türk bilim insanlarını tanıyabiliyor, hayat öykülerini öğrenebiliyor ve araştırmalarından haberdar olabiliyor.

Bilim Genç’in yenilenen tasarımına bilimgenc.tubitak.gov.tr adresi üzerinden erişilebiliyor.

softexen.com

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et