WebMaster

YouTube Studio’daki Yeni Özellikleri Biliyor Musunuz?

1.
Marka Hesapları için Studio İzinleri

Henüz bilmiyorsanız, kanal izinleriyle diğer kullanıcılara kanalınıza erişim izni verebilirsiniz.

YouTube Studio‘daki Kanal İzinleri sayesinde başkalarına kolayca YouTube Studio’daki kanal verilerinize, araçlarınıza ve özelliklerinize erişim izni verebilirsiniz. Kanal İzinleri, şu anda bir Marka Hesabı ile ilişkilendirilmiş kanalların kullanımına sunulmuştur. Bunu YouTube Studio’da hangi seçenek yardımıyla yapabileceğinizi de hemen açıklayayım.

Sırasıyla şu seçeneklere tıklayın:

Ayarlar > İzinler > Davet Et > Erişim > Düzenleyici (Sınırlı)

Peki, Düzenleyici (Sınırlı) erişim izni verdiğiniz kişiler, hangi yetkilere sahip oluyor? Bu erişime sahip olanlar, her şeyi düzenleyebilir. Böylece tüm kanalınıza erişim veya denetim sağlamadan video yükleme ve yorum denetleme gibi görevleri yapabilirler. Fakat diğer kullanıcıları ekleyip kaldıramaz, videoları veya kanalı silemez, sözleşme imzalayamaz ya da gelir bilgilerini görüntüleyemez.

Bunun dışında daha fazla erişim izni seçeneği eklendiğini görebilirsiniz. Artık yeni bir Düzenleyici (Sınırlı) rolü var. Bu rol, kullanıcılara gelir verilerine erişim vermeden YouTube Studio‘daki videolarınızı yönetmeye davet etmenizi sağlar. Bu ve diğer erişim izinlerini kanalınıza eklemek veya kaldırmakla ilgili ayrıntılı bilgiler için buraya tıklayın.

2.
Kitle İlgi Alanları

Studio Analytics’e “Kitlenizin izlediği diğer videolar” adlı bir kart eklendi. Bu kartı, YouTube Studio Analytics’in masaüstü sürümündeki Kanal Analizi sayfanızda en üstte yer alan Kitle sekmesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Bu kartta, kitlenizin son 7 gün içinde en çok izlediği içerik üretici ve kanalların videolarını görebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler, popüler video konuları ve biçimleriyle ilgili analizler, başlık ve küçük resim tarzlarıyla ilgili size fikirler verebilir. Hatta olası ortak çalışmaların önünü açabilir.

3.
Mobil Uygulamada Koyu Mod

YouTube Studio‘nun Android ve iOS uygulamasında artık koyu mod var. Koyu modu seviyorsanız göz atabilirsiniz. Bu modu kullandığınızda cep telefonunuzda pil tasarrufu yapmış olacaksınız.

4.
Reklamverenlere Uygun İçerik Kuralları

Videolarınızda reklam mı var? O zaman reklamverenlere uygun içerik kurallarından bahsedelim.

İçeriklerinizden tam olarak para kazanabilmek için YouTube size en iyi fırsatları sunmaktadır. Ancak reklamverenlere uygun içerik kulları kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, bu kurallarda yapılan tüm değişikliklerin takip edilebilmesi için Yardım Merkezi Topluluğu‘nda özel bir gönderi oluşturuldu.

5.
Klasik Düzenleme Efektleri

Klasik düzenleme efektleri 30 Eylül 2020 itibarıyla kullanımdan kaldırılacak. Nadiren kullanılmaları nedeniyle YouTube Studio bu özelliği kaldırıyor.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et