Genel

Android Geliştirici Günleri İzlenimlerim

\"androiddeveloperdays\"21-22 Mayıs tarihlerinden ODTÜ Kongre Kültür Merkezi\’nde düzenlenen Android Geliştirici Günleri seminerlerine katıldım. Gençler oldukça başarılı bir organizasyona imza atmış ki ben de takdir ettim.

Kendi açımdan faydalı geçtiğini düşündüğüm seminerlerde daha çok bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin olduğunu gözlemledim. Seminer sunumları da dolayısıyla daha teknik bilgilerle geçti. Akademik ve fazlasıyla teknik terimlerle konuşan konuşmacılar her seminer sonunda bir kitap hediye ettiler.

Seminer sunumları tamamiyle Android üzerine kuruluydu. Diğer teknolojilerin Android yazılımlarına uyumu, entegresi ve diğer kabiliyet alanlarıyla ilgili idi. Birçok firma geldi ve kendi çalışmalarından söz etti ki özellikle genç girişimcilere kapılarının açık olduğunu gördüm. Bu anlamda birçok destek görebileceklerini fark ettim.

Sponsorlar da çeşitli katkılar da bulunmuş. Örneğin; pusula ve Seçkin Yayıncılık kitap sağlamış, General Mobile 250TL değerinde hediye çeki dağıttı, ufak android promosyonları vb. birçok hediye…

Tabii son olarak arkadaşlarla Android maskotu önünde fotoğraf çektirmeyi de unutmadık :)

\"androiddevdays\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Android Geliştirici Günleri İzlenimlerim

  • Bu tarz seminerler genelde hep İstanbul’da oluyor. O yüzden katılamıyorum. Ama bir ara imkan yaratıp, olabildiğince seminerlere katılmayı düşünüyorum. Özellikle Özgür Yazılım Günleri’ne.

Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: