Eğitim

TED Sakarya Koleji NASA Yarışmasında Birinci Oldu

NASA tarafından bu yıl 10.su düzenlenen Uluslararası Space Apps Challenge yarışmasına katıldı. TED Sakarya Koleji ekibi, orman yangınlarına karşı hazırladıkları bir proje ile yarışmaya katıldı. Türkiye’den katılan 453 takım arasından ise birinci oldu.

Ekibin yeni hedefi ise küresel yarışmada ilk 10’a girerek NASA merkezindeki roket fırlatma törenine katılmak.

NASA SPACE APPS CHALLENGE

TED SAKARYA KOLEJİ lise öğrencilerinin uzay bilimlerine ve bilimsel çalışmalara ilgisini arttırma, gezegenimizce uzay ile ilgili sorunlara karşı farkındalık yaratma, kritik düşünme, yaratıcılık, iş birliği, iletişim gibi 21. yüzyıl ve yabancı dil becerilerini geliştirmeye katkıda bulunma, üretken ve özgüveni gelişmiş bireyler olma amaçlarına sahip olan Space Apps Challenge yarışmasına bu yıl TED Çorum Koleji ev sahipliği yaptı.

NASA SPACEAPP CHALLENGE yarışması, bilinen adı ile NASA tarafından düzenleniyor. TED Sakarya Koleji ekibi Mustafa Efe Güzel, Osman Taka ve Mert Kazancı adlı öğrencilerden oluşuyor.

Yarışmaya NASA’dan alınan verilerle orman yangınlarının büyümesini önlemek ve zararlarını azaltmak için geliştirilen bir proje ile katılan TED Sakarya Koleji takımı, yarışma sonunda NASA SPACEAPP CHALLENGE yarışmasının Türkiye birincisi olarak göğsümüzü kabarttı. Birinci olmaya hak kazanan proje küreselde değerlendirilmek üzere NASA’ya gönderildi. Küreselde kazanan 10 takımı ise NASA’nın uzay merkezlerinden birisinde roket fırlatma törenine katılmaya hak kazanacak.

Bu takımın mentorluğunu yapan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Furkan Gezer’e okul müdürü teşekkür etti. Bu başarının ardındaki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni onore edildi.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap!

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d