Eğitim

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi, Yazılı Kapak Sayfaları

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için sınavlar yaklaşırken yazılı sınav kapak sayfaları hazırlayarak sınavları daha renkli, ilgi çekici ve keyifli kılmak istedim. Öğrencilerim için hazırladığım kapak sayfaların renkli çıktısını alarak yazılı kağıtlarına yapıştırdım. Kitapçık gibi olmasını sağladım. Eğer siz tek sayfalık yazılı sınavı hazırladıysanız bu kapağı da kağıdın ön yüzüne bastırabilirsiniz.

Bu çalışma ile aslında birçok amaç gözettim. Bunlar arasında;

  1. Sınav kağıtları dağıtılırken kapak sayfasındaki ad soyad ve okul numarası gibi bilgileri, öğrencilerin doldurarak sınava aynı anda başlamalarını sağlamak.
  2. Sınav kağıtlarını dağıtırken öğrencilerin yazılı sorularını, sınav süresini başlatana kadar görmemelerini sağlamak.
  3. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi yazılı soruları içindeki görsellerin daha iyi anlaşılır olması için renkli çıktılarını aldığımdan yine uyumlu bir renkli, ilgi çekici bir kapak sayfasıyla öğrencileri karşılamak.

Dersi ve öğrencisi için en iyisini isteyen her öğretmen arkadaşımın istifadesine sunuyorum. Görüşlerinizi yorum olarak belirtmekten lütfen çekinmeyin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et