Eğitim

Siber Zeka Bilgi Yarışması Ortaokul Soruları ve Cevapları

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen Siber Zeka Bilgi Yarışması soru ve cevapları yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle, bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma, ortaokul öğrencileri için 19-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleşmişti. Öğrenciler siberzeka.cbddo.gov.tr adresi üzerinden yarışmaya katılarak en kısa sürede en fazla doğru cevabı vermeye çalıştılar.

Siber Zeka Bilgi Yarışması Nedir?

Siber Zekâ Bilgi Yarışması, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde küçük yaşta siber güvenlik bilincini oluşturmak ve bilgilendirmek için düzenleniyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile bu sene üçüncüsü düzenleniyor. 12-17 Aralık tarihlerinde ilkokul, 19-24 Aralık tarihlerinde ortaokul, 26-31 Aralık tarihlerinde ise lise öğrencileri yarışacak.

Merakla beklenen yarışmanın bu seneki hediyeleri dizüstü bilgisayar ve tablet olarak belirlendi. Her öğrenim düzeyinde (ilkokul, ortaokul, lise) en kısa sürede en çok doğru cevabı veren ilk üç öğrenciye dizüstü bilgisayar, takip eden 50 öğrenciye ise tablet hediye edilecek.

Yarışmanın kazananları, yarışma tüm öğrenim düzeyleri için tamamlandığında açıklanacak.

Ortaokul öğrencileri için hazırlanan Siber Zekâ Testi cevap anahtarına erişmek için lütfen tıklayınız

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et