Eğitim

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Pazartesi akşamı kabine toplantısı sonrasında MEB yüz yüze eğitim açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması ile kamuoyu bilgilendirildi.

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran sonrası yüz yüze eğitim yapılacak mı sorusu için yanıt aranıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklama ile MEB da bir açıklama yaparak yüz yüze eğitim açıklaması yaptı. Peki açıklamada özetle ne diyordu? Hemen bakalım.

  • 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacak. 
  • 1 Haziran Salı gününden itibaren diğer okul öncesi eğitim kurumları da daha önce olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek. 
  • 1 Haziran Salı gününden itibaren köy okullarında haftanın 5 günü yüz yüze eğitime tam zamanlı olarak başlanacak.
  • 7 Haziran Pazartesi günü, tüm ortaokul ve liselerde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecek.
  • 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

Kaynak: MEB

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et