Eğitim

Kahoot! ile Eğlenceli Öğrenme Ortamı Sağlayın

Eğlence, öğrenme ortamlarının en önemli unsurlarından biridir. Öğretmenler, bir sınıf ortamına veya öğrenme sürecine nasıl eğlence katabilir? Mutlaka bunun bir çok yöntemi ve aracı var. Bazen oyunlaştırma ile, bazen bir yarışmayla, bazen de grup çalışmalarıyla bunu sağlarsınız. Bu makalede, az önce bahsettiklerimizden daha fazlasını bir arada sunan, oyun tabanlı bir sınıf içi test platformu olan Kahoot’tan bahsedeceğim.

Kahoot, her yaştan öğrencinin, her bağlamda en derin potansiyelini açığa çıkarma misyonunda olan ve öğrenmeyi eğlenceli, kapsayıcı, ilgi çekici ve paylaşılabilir hale getiren oyun tabanlı bir öğrenme platformudur.

Ders öncesinde ilgili sitede hazırladığınız soruları sınıf ortamında ekrana yansıtarak (etkileşimli tahta vb. ile), öğrencilerinizin internete bağlanabildikleri herhangi bir cihaz üzerinden (masaüstü bilgisayar, notebook, tablet, telefon vs.) doğru cevabı bulmaya çalıştıkları ve cevapları karşılığında puan topladıkları bir web aracıdır.

Kahoot platformunu ister dersinize başlamadan öğrencilerinizin hazır bulunuşluğunu ölçmek için kullanın, ister ders bitiminde konu/ünite sonlarında kazanımları ölçmek için kullanın, her şekilde öğrenci motivasyonunu dinamik tutabilirsiniz.

Kahoot kullanırken sınıfınızdaki müthiş eğlence havasını mutlaka gözlemlersiniz. Öğrencilerin hareketliliğini ve aralarında oluşan güzel bir rekabet ortamına keyifle şahit olabilirsiniz. Öğrenme sürecinde alışılagelmiş sunumları bir kenara bırakıp böylesi bir dijital öğrenme aracını kullanmak hem öğrenci ilgisini cezbederek öğrenmeyi kalıcı kılacak hem de öğretmenler için mesleki bir deneyim olacaktır.

Deneyin göreceksiniz.

buy windows 10 pro

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et