Eğitim

Google Blockly Games Kuş (Bird) Cevapları

Bu yazıda, 5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi veya Robotik Kodlama dersi için Blockly Games Kuş (Bird) bölümünün cevaplarını paylaştım.

Blockly Games, blok tabanlı programlama araçlarından biridir. Öğrenciler, Blockly Games uygulamasında sunulan hedeflere ulaşmak için doğru algoritmayı oluşturmayı, doğrusal mantık, döngü ve karar yapılarını uygulamayı öğrenirler.

Blockly Games, programlamanın ilk adımı olan kodlama eğitiminde önemli bir alt yapı oluşturur. Google Blockly ile satır satır kod yazmak yerine blokları sürükleyip bırakarak dijital ürünler oluşturabilirsiniz. Kod blokları legolara benzer, içe içe geçer arka arka sıralanır ve programınızın istediğiniz şeyleri yapmasını sağlarlar.

Blockly sitesi çevrimiçi olarak ya da bilgisayara indirilerek çevrimdışı ortamda kullanılabilmektedir. Çevrimdışı kullanım için aşağıdaki linkten uygulamaları indiriniz:

Çevrimiçi Kullanım: https://blockly.games/

Çevrimdışı Kullanım: https://github.com/google/blockly-games/wiki/Offline

Google Blockly Games birçok bölümden oluşuyor. Bunlardan biri olan Kuş (Bird) oyununda koşul cümlelerine derinlemesine bir bakış atıyoruz. Kontrol akışı giderek daha karmaşık koşullarla tamamlanıyor.

Blockly Games Kuş (Bird) Cevapları

1

blockly games

2

blockly games

3

blockly games

4

blockly games

5

blockly games

6

blockly games

7

blockly games

8

blockly games

9

blockly games

10

blockly games

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et