Eğitim

6. Sınıf “Gördüm, Duydum, Konuştum, Yazdım” Çalışması

Selam Arkadaşlar, size Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında yer alan “İletişim Benim İşim” konusu içindeki “Gördüm, Duydum, Konuştum, Yazdım” adlı çalışmayı sunuyorum.

Bu belge ile; “BT.6.3.3.3. Forum ve sohbet araçlarını sıralıyorum.” kazanımını vermeye çalıştım.

Etkinliği başlatmadan önce, öğretmen olarak EBA sistemine giriş yaparak tartışma bölümleri oluşturun ve aşağıda verdiğim örnek grupları kurun.

GRUPLAR

  • Siber Zorbalık Tartışma Grubu
  • Robotik Kodlama Tartışma Grubu
  • İletişim Teknolojileri Tartışma Grubu
  • Yerli ve Milli Savunma Sanayi Tartışma Grubu
NOT
Grup başlıkları sadece örnek olarak verilmiştir. Ders içeriğine göre kendiniz farklı gruplar oluşturabilirsiniz.

Bu etkinlikte, öğretmeniniz tarafından EBA platformunda tartışılacak konular belirlenmiştir. Sizden, belirlenen bu konular hakkında düşüncelerinizi paylaşmanız istenmektedir. Görevi başarıyla tamamlayabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: EBA web sitesine girmek. EBA’ya girmek için http://www.eba.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz.

Adım 2: Siteye girdikten sonra kendi bilgileriniz ile sisteme girerek EBA web sitesinde oturum açınız.

Adım 3: Öğretmeninizin sizleri hangi gruba aldığını öğrenerek o gruptaki konu hakkında fikrinizi beyan ediniz.

Adım 4: Öğretmeninizin moderatör gibi davrandığını ve sizin açtığınız konuları silme veya değiştirme gibi yetkileri olduğunu unutmayınız.

BİLGİ
İstasyon tekniği, bir ödev veya proje için sınıfın tüm öğrencilerinin belirlenen gruplarda çalışarak, bir önceki grubun çalışmasına katkıda bulunarak işi tamamlamaya yönelik bir stratejidir.
Bu teknk, öğrencilere bir sonraki adıma nasıl ilerleyeceklerini ve yarım kalan işleri tamamlama becerisi kazandırmayı amaçlar. İstasyon tekniği, öğrencilere aynı anda çeşitli öğrenme etkinliklerini gerçekleştirme fırsatı tanır.
Öğrenme istasyonları, sınıf içi tartışmaları zenginleştirir ve öğrencilerin bağımsız çalışma yeteneklerini geliştirerek özgüvenlerini artırır.

Gördüm, Duydum, Konuştum, Yazdım Çalışması, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan İletişim Benim İşim ünitesinin bir parçasıdır. Bu çalışma Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan alınmıştır.

Dilerseniz kılavuz kitaptaki halini fon kartonlar ve istasyon tekniği kullanarak sınıf ortamında yapabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et