Eğitim

EBA’da Videolar Tamamlanmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

EBA’da bazen öğrencilerin yaptığı çalışmalar yapılmış gözükmüyor veya videolar tamamlanmıyor. Bu sorun yüzünden ödev kontrolü yapan öğretmenler tarafından, öğrencilerin ödevlerini yapmadığı görülüyor. Öğrenciler de öğretmenleri tarafından uyarı alıyor. Peki, EBA’da videolar tamamlanmıyor sorunu nasıl çözülür? Bir kaç alternatif çözüm yöntemi sunacağım.

EBA Video Tamamlanmadı Sorunu Çözümü

EBA’dan çalışmanız için gönderdiğimiz videoları eksiksiz izlediğinizde TAMAMLANDI olarak görülür. Fakat videoların izledikten sonra TAMAMLANDI görünmüyorsa ve bir sorun çıktıysa;

  1. Web tarayıcınızın geçmişini temizleyebilir, Chrome tarayıcıda “Ctrl + H” tuşlarına basarak ulaşabilirsiniz.
  2. Farklı bir web tarayıcı kullanabilirsiniz.
  3. Web tarayıcınızın gizli sekme özelliğini kullanarak, Chrome tarayıcıda gizli sekmede “Ctrl + Shift + N” tuşlarına basarak EBA’ya bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  4. Eğer web koruma programları kullanıyorsanız geçici süre ile kapatmayı da deneyebilirsiniz. 5- Çözüme ulaşamaz iseniz yeni bir web tarayıcı kurunuz.
EBA video tamamlanmıyoru sorunu çözümü

Aynı zamanda sevgili öğrenciler, EBA’da öğretmenlerinizin ödev olarak verdiği ders anlatımlarını izlediğiniz halde “Çalışmanda tamamlamadığın bölümler var. Tamamlamadan çıkmak istediğinden emin misin?” uyarısı alıyor olabilirsiniz. Bu durumla karşılaştığınızda EBA, konu anlatımlarını tamamlamış göstermiyor olabilir. Bu sorun tarayıcı eklentilerinden kaynaklı olabilir.

Bu sorunu çözmek için tarayıcı eklentilerinizi kapatmanız gerekebilir. Tarayıcınızın Ayarlar bölümüne gidin. Uzantılar menüsüne tıklayın. Sonra bütün uzantıları kapatın. Aşağıda uzantıları nerden kapatacağınızı gösterdiğim görseli inceleyin.

tarayıcı uzantılarını kapat

Artık EBA’da video izlediğinizde tamamlanmadı veya çalışmaları bitirdiğinizde yeşil tık olmama sorunu tekrar olmayacaktır. Umarım çözümler işinize yarar. Yaşadığınız diğer sorunları yorum olarak bırakabilirsiniz.

EBA çalışmalar yeşil tık

NOT

Yukarıdakilerden hiç biri sorunu çözmediyse son olarak EBA mobil uygulamasını deneyiniz. Yeşil tik almayan videolarınızı EBA mobil uygulamasından açtığınızda yeşil tik aldığını göreceksiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et