Eğitim

EBA Öğretmen Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

EBA öğretmen şifremi unuttum, ne yapmalıyım? sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız.

EBA öğretmen şifresini unutanların şifrelerini nasıl değiştireceklerini ya da yeniden EBA şifresini nasıl oluşturacaklarını anlatacağım.

Öncelikle şunu belirteyim. EBA şifresini unutan öğretmen arkadaşlar, EBA sayfasında sağ üst köşedeki “Giriş” seçeneğine tıklayarak MEBBİS Girişi ile sisteme erişebilirsiniz.

Eba Giriş Ekranı için Buraya Tıklayın.

EBA MEBBIS Giriş

Sonraki ekranda güvenlik kodu, kullanıcı adı (TC kimlik numaranız) ve MEBBİS şifresini yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Fakat EBA şifrenizi unuttunuz ve mutlaka yeniden şifre oluşturmanız gerekiyor. Örneğin tablet aktivasyonu yapacaksınız ve sizden EBA şifresi isteniyor. Bu yüzden şifrenizi unuttuğunuz için yeniden EBA şifresi oluşturmanız gerekiyor.

Daha önce şifresini unutanlar için MEBBİS şifresiyle giriş yapıldığında, şifre oluşturma ekranı geliyordu. Ekranın altında da “şifre oluşturmadan devam et” diye bir seçenek vardı. Fakat bu ekran kaldırıldı. Bu durumda EBA öğretmen şifresi unutulursa ne yapmak gerekiyor? Öğrenmek için okumaya devam edin.

EBA Öğretmen Şifremi Unuttum! Nasıl Alırım?

İşlem basit. Bunun için EBA Şifre Oluşturma Ekranına ulaşmanız gerekiyor. Böylece EBA şifresini unuttum diye düşündüğünüzde bu ekran sayesinde yeni bir EBA şifresi edinmiş olursunuz.

EBA Şifre Oluşturma Ekranı için tıklayın.

eba şifre oluşturma

Yukarıdaki linke tıklayarak en az 6 karakterden oluşan yeni EBA şifrenizi yazarak Şifre Oluştur düğmesine tıklayın ve yeni EBA şifrenizi kullanarak EBA sayfasından giriş yapın.

Öğretmenin EBA Şifresi Alması

Daha önce EBA giriş şifresi oluşturmamış öğretmenlerin EBA şifresi nasıl alabileceğini anlatan bir video var, izleyin:

Öğretmenin EBA Şifresi Alması video izle

Burada öğretmenlerin MEBBİs giriş bilgilerine ihtiyaçları vardır. MEBBİS üzerinden giriş yapıldıktan sonra şifre oluşturulur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et