Eğitim

EBA Canlı Dersler Uygulaması Başlıyor

EBA Canlı Sınıf” uygulaması Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak 8. sınıf ve YKS’ye girecek 12. sınıf öğrencileri için pazartesi günü kullanıma açılıyor. Uygulamanın nasıl olacağına ilişkin hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.

Bu hafta Ankara, İstanbul, Mersin ve İzmir’de pilot uygulaması yapılmıştı. Sistemin, 13 Nisan Pazartesi günüden itibaren de Türkiye genelindeki 8. ve 12. sınıf öğrencilerine açılmasının planlanıyor.

Uygulamaya ilişkin simülasyon videosu ile teknik detayların uzman anlatımıyla verildiği bilgilendirme videoları basın ve kamuoyu ile paylaşıldı. Videolarda, öğretmenlere “EBA“ya nasıl ders yükleneceğine, öğrencilere de canlı derslere nasıl ulaşacakları ve katılacakları ile içeriklere ilişkin ayrıntılı bilgiler verildi. 

Videoda EBA teknik uzmanı Funda İnce, “EBA Canlı Sınıf” uygulamasına ilişkin bilgiler aktararak, özelliğin Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavlar ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için açılacağını kaydetti. İnce, sistemin kademeli olarak yaygınlaştırılacağını belirtti.

“EBA Canlı Sınıf” uygulaması simülasyon videosunu izlemek için tıklayınız. 

“EBA Canlı Sınıf” uygulamasına ilişkin teknik detaylara ulaşmak için tıklayınız.

instagram likes kopen

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et