Eğitim

Bilişim Teknolojileri DYK Kurs Planı 2017-2018

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi kurs planı hazırladım ve meslektaşlarım ile paylaşmak istedim. Yararlanmak isteyen kullanabilir, isteyen kendine göre düzenler. Sorunuz olursa da yorum bırakın, sorularınız cevapsız kalmaz.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında da herhangi bir sıkıntı çıkmadan kurslarımızı açıyoruz umarım. Duyuyoruz ki, kimi il veya ilçelerde kurslara onay çıkmayabiliyor veya iptal ediliyormuş. Hakkınızı mutlaka arayın.

Bu sene 5. ve 6. sınıflara kurs açmanın mutluluğunu yaşıyorum. 5. sınıflar ile ders için bir pekiştirme olması hasebiyle çocuklar için yararlı olacak. 6. sınıflar için ise şöyle bir yol izleyeceğim. 6. sınıflarla ikinci dönem kodlama (Scratch) konusu işleneceğinden kursta, 1 ders konu tekrar, 1 derste Arduino işlemeye karar verdim. Çocuklara bundan bahsettiğimde ise hepsi heyecanlandı ve hemen Arduino set almak istediler. Akabinden bir liste yapıp Robolinkmarket.com dan setlerimizin siparişini verdik ve 1 gün sonra teslim aldık. Bu süreçte çocuklar beni çok sıkıştırdı: “Hocam sipariş verdiniz mi? Kargo geldi mi?” gibi sorulara gün içerisinde 4-5 defa maruz kaldım inanın. Çocuklar oldukça heyecanlı ve istekli. Bakalım kursta bizi neler bekliyor? :)

NOT: Piyasada en uygun başlangıç setini robolinkmarket.com dan alabilirsiniz.

  • Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.
  • Kurs planı dosyasında ve 5. ve 6. sınıflar için ayrı sayfalar açılmıştır.
  • Kurs planı sadece 2. dönem için hazırlanmıştır.
  • Kurs saatleri haftalık 2 saat olarak planlanmıştır.
  • Kurs planı yeni müfredata göre hazırlanmış olup 5. ve 6. sınıfların kazanımları eklenmiştir.
Dosya türü: XLSX

Dosya boyutu: 15 KB
indir

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et