Eğitim

Bilgisayar Bilimleri Müfredat Programı’nın Önemi

Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası’nı kutladığımız bu dönemde, Bilgisayar Bilimleri eğitiminin bir hafta veya bir saatten fazla olması gerektiğini hatırlamamız gerekir. Bütün öğrencilerin teknoloji becerileri kazanma fırsatı olmalı, eğitimcilerin elinde her öğrenciyi öğrenim yolculuğunda destekleyecek doğru içerik ve araçlar bulunmalıdır. Bizim amacımız, bu sürecin gizemini çözerek, hem öğrencilere hem eğitimcilere Bilgisayar Bilimleri eğitiminin sunduğu heyecan verici olasılıkları benimseme fırsatını sağlamaktır.

Bunun için Microsoft, öğrencilerden başlayarak yetişkinlere kadar, öğrenmek isteyen herkesi yetkinleştirmeyi öncelik olarak benimsemiştir. Bugün, Microsoft Imagine Academy‘nin içeriğinin, uçtan uca bir Bilgisayar Bilimleri müfredat programıyla ilgili eğitim araçlarını sağlayacak şekilde genişletildiğini duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.

Microsoft Imagine Academy şimdi eğitimcilerin, teknoloji becerilerini öğrenme ve geliştirme yolculuklarında her öğrenciye destek verebilecekleri Bilgisayar Bilimleri müfredat programı, teknik sertifikasyonlar, profesyonel geliştirme araçlarını tek bir yerde bulacakları bir yapıya sahip. Müfredat izleği Bilgisayar Bilimlerini başlangıç seviyesinden ileri seviye kurslara kadar kapsamakta; böylelikle her öğrenci, temel ilkeleri öğrenmekten teknik sertifikasyona kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan öğrenim yolculuğunu kişisel olarak, iş yaşamına veya yüksek öğrenime daha iyi hazırlanabileceği özgün biçimde yönlendirebilmektedir.

Bu kurslar, öğretmenlere sınıfta Minecraft’i güvenle işleyebilmeleri için Minecraft: Eğitim Sürümü üzerine profesyonel gelişim kursları gibi eğitim araçlarını da içermektedir. Bu, Bilgisayar Bilimlerine başlangıç ve orta seviyede mükemmel bir giriş sağlayarak, “Oyun ve Uygulamalarla Yaratıcı Kodlama” ve “Harvard Üniversitesi’nin CS50 AP Bilgisayar Bilimi İlkeleri” gibi kurslara yönlendiren bir öğrenim izleğidir. Bunlar, ileri seviye eğitim programına kendi hızlarında ilerlemelerine olanak tanıyarak öğrencileri başarıya hazırlayan son derece popüler kurslardır.

Bunun ötesinde, her yaştan bireye değerli beceriler kazandıran, düş ve tutkularının peşinden gitmelerine destek olan, Microsoft Virtual Academy‘nin öğrenim iş ortaklarımız kanalıyla eğitmen rehberliğinde sağlanan içerikleri ve Microsoft Professional Programı’nın yeni veri bilimleri rotasını kapsayan eksiksiz bir öğrenim portföyümüz var.
Öğrenim yaşam boyu süregelen bir çabadır. Biz de öğrenmek isteyenleri bu yolculuklarının her aşamasında desteklemeye önem veriyoruz. Portföyümüzü keşfetmek ya da Microsoft Educator Community‘e katılarak tüm dünyadan Bilgisayar Bilimleri öğretmek için yenilikçi yöntemler kullanan eğitimcilere bağlanmak için lütfen Microsoft Learning sitesini ziyaret edin.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et