Eğitim

Bilge Kunduz 2018 Tamamlandı

Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği yaklaşık 70.000 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. Öğrenciler etkinlik sırasında girdikleri bilgiler ile (Okul kodu, öğrenci numarası, ad soyad, sınıf, cinsiyet) giriş yaparak sonuçları öğrenebilirler.

Öğretmenler etkinlik sonrasında okul kodlarını görmek veya değiştirmek ister ve öğrencilerin sonuçlarına bakmak isterse bilgekunduz.ankara.edu.tr/okul_giris adresini kullanabilirler.

2018 yılı Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliğine ilişkin soruları ve çözümlerine aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

Sorular sınıf düzeylerine göre 1-5. sorular kolay, 6-10. sorular orta ve 10-15. sorular zor olarak sıralanmıştır.

Etkinlikte puanlama nasıl yapılıyor?

  • Zorluk derecesi kolay olan görevler 6 puan, orta zorluk derecesindeki görevler 9 puan ve zor olan görevler ise 12 puan olarak hesaplanacaktır.
  • Bir etkinlikte alınabilecek en yüksek puan 135’tir.
  • Soruların zorluk derecesine göre puanlama yapılmaktadır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et