Eğitim

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı.

Kayıt yenileme işlemleri; 27 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 08 Ekim 2021 Cuma günü saat 22:00’da sona erecek. Kayıt yenileme işleminin gerçekleşmesi için Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin ödenmesi gerekiyor. Bankada ödeme bilgilerinin oluşması için ders seçiminin yapılması gerektiğini unutmayın!

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Eğer şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi;

▪ AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasının 0 850 200 46 10 numaralı telefonunu Fakültemiz kayıtlarındaki cep telefonu numaranızla arayarak,

▪ Size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek,

▪ www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından şifrenizi alabilirsiniz.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacak. Ders seçimi işlemini yapanlar 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini ilgili tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 08 Ekim 2021 Cuma günü Kredi Kartı, İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 22:30’a kadar ödeme yapılabilir.

Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

08 Ekim 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyeceği ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacağı duyuruldu. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacak olup belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybedecek.

Öğrenciler, kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi bağlantısından mutlaka kontrol etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenciye ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulur.

DÖRT ADIMDA AÖF KAYIT YENİLEME SÜRECİ

  1. DERSLERİNİ SEÇ
  2. ÜCRETİNİ ÖDE
  3. OTOMASYONDAN KAYDINI KONTROL ET
  4. DERS KİTAPLARIN E-KAMPÜSTE

Önemli!

2021-2022 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler bahar döneminde ders seçimini kendileri yapacaklar.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzu için tıklayınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et