WordPress 6 Mart 2011

WordPress İçin Facebook Yorumları

\"FacebookWordPress eklentileri ile artık sadece web günlüğü tutmanın dışında farklı birçok sitenin alt yapısını oluşturmak kolaylaştı. Bu noktada wordpress\’in yorum alanına, Facebook\’un geliştirici kanalının yardımı ile Facebook yorumları ekleyebilirsin.

Facebook Developers (geliştirici) desteği ile blogunuzdaki yazılara, Facebook üzerinden yorumlar yapılmasını sağlayabilirsin. Bir okuyucu, Facebook\’a giriş yapmış ise kendi Facebook profilini kullanarak sitenize yorum bırakabilir.

Spam kontrolü de yapılabildiği, yapılan yorumlar sayesinde, blogunuza ziyaretçi çekebilirsiniz. Ayrıca facebook beğen butonu da ekleyebilirsin.

Facebook Comments for WordPress eklentisi ile hiç bir programlama bilgisine sahip olmadan bu özelliği sitene kazandırabilirsin. Bu eklenti ayrıca özel stilleri, uyarıları ve kombine yorum sayılarını destekliyor.

İndir

\"indir\"

Kurulum

 1. İndirdiğiniz dosyayı unzip edip /wp-content/plugins/ dizini altına yükleyin.
 2. Yönetim panelinizdeki Eklentiler bölümünden aktifleştirin.
 3. Ayarlar > Facebook Comments bölümünden seçenekleri kendinize göre düzenleyin.

Not: Eklenti için Facebook application ID gereklidir. App ID almak için buraya tıklayın. İlgili sayfada uygulama ID ve gizli kodunu alıp eklenti ayarları paneline girin.

Ekran Görüntüsü

\"facebook

Bunu da Oku:  Video: WampServer Kurulumu

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

 1. Emrah
  (Yönetici)

  @Yıldırım
  Tabi ki herhangi bir sorun yaratmaz. Kullanıp kullanmama tercihini ihtiyaç ve hedeflerinize göre belirleyin.

 2. Yıldırım

  Teşekkür ederim,faydalı bir eklenti ancak wordpressin kendi yorum sistemi aktifken bu eklentiyi kurup,aktifleştirmemiz herhangi sorun yaratır mı?

 3. Serhat

  Güzel bir Eklenti kullanmak lazım :)

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: