WordPress ‘de Özel Renk Planları Nasıl Oluşturulur?

Kullanıcıların çoğu yeni WordPress yönetici arayüzünü sevdi. Yönetici renk planları değiştirme yeteneği ile yeni arayüz farklı seçenekler ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Diğer WordPress özellikleri gibi, admin renk şemaları özelleştirilebilir. Bu makalede, nasıl WordPress özel yönetici renk planları oluşturacağımızı size anlatacağım.

Okumaya devam edin.

Yapmanız gereken ilk şey, Admin Color Schemer eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek.

admin renk planları

Daha sonra eklenti ayarlarında basitçe, renk seçiciyi kullanarak taban, ikon, vurgu ve bildirimler için kullanmak istediğiniz rengi seçin. Nasıl göründüğünü görmek için önizleme düğmesini tıklatın. Eğer renk düzeninden memnun kaldıysanız, Kaydet düğmesi üzerine tıklayın ve renk düzenini kaydedin ve kullanmaya başlayın. Ayrıca “Gelişmiş Seçenekleri Göster” linkine tıklayarak WordPress yönetici arayüzündeki diğer elemanlar için renk seçebilirsiniz. Yaptığınız değişiklik; Kullanıcı Profili ekranında özel yönetici renk şeması altında ‘Custom’ olarak görüntülenir. Üstelik yeni kullanıcılarınız için ayrıca varsayılan renk düzeni olarak ayarlayabilirsiniz.

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

WordPress ‘de Özel Renk Planları Nasıl Oluşturulur?” için bir yorum

  1. Uzun süredir aradığım bir şeydi çok ama çok teşekkür ederim. Ne yazık ki bu tür paylaşımlar çok nadiren bulunabiliyor.

Yorum Yap