WebMaster 14 Nisan 2014
phpmyadmin

cPanel phpMyAdmin ile 3 Adımda Veritabanı Yükleme

cPanel hosting kullananlar mevcut veritabanı dosyasını 3 adımda kolaylıkla yükleyebilir. Bu yazıda cPanel üzerinde phpmyadmin ile detaylı bir şekilde sizlere yardımcı olmak istedim.

phpmyadmin

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Adım 1: Hosting hesabımızda cPanel girişi yaptıktan sonra anasayfada yer alan mysql veritabanının arayüzüne bağlanmak için phpMyAdmin butonuna tıklıyoruz.

cpanel

Adım 2: Ekrana gelecek olan phpMyAdmin penceresinden öncelikle sol menüde işlem yapacağımız veritabanı adını seçiyoruz ve sonra üst menüden İçe Aktar sekmesine tıklıyoruz.

cPanel

Adım 3: Ekrana gelen İçe Aktarma bölümünden öncelikle “Dosya Seç” düğmesine tıklayarak içeri aktarmak istediğimiz mysql veritabanı dosyasını seçiyoruz. Ardından “Git” butonuna basıyoruz. Daha sonra veritabanımızın aktarımının bitmesini bekliyoruz. İşlem bittiğinde veritabanımızı sistemimize yüklemiş olacağız.

cpanel

Bunu da Oku:  Oyun ve Haber İçin Hosting

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap