Teknoloji 27 Aralık 2012

Akıllı Fotoğraf Makinesi: Samsung Galaxy Camera

\"kamera\"

Akıllı telefonlar dediğimizde genel olarak aklımıza Samsung geliyor. Samsung yine bir ilke imza attı ve adını yine teknolojiye yazdırmaya başardı. Akıllı telefonların lideri olan firma bu sefer fotoğraf makinesi olan Galaxy Camera’yı bizlere sundu.

Fotoğraf makinesi dedik ama sıradan bir fotoğraf makinesi değil. Samsung bir ilk olarak Android Jelly Bean işletim sistemini kullanarak akıllı fotoğraf makinesi yaptı.  Fotoğraf makinesine baktığımızda işletim sistemi nedeni ile pekte telefon özelliklerinden farkı yok. Telefonda yaptığımız bazı işlemleri bu fotoğraf makinesinde yapmamız mümkün.

Samsung Galaxy Camera, çarpıcı fotoğraf çekimi, özel profesyonel çekim modları, 21x süper zoom, fotoğraf rötuş özellikleri ve çeşitli uygulamalarla, kullanıma sunulan en akıllı fotoğraf makinesi.

\"kamera2\"

Özellikle bazı özellikleri sosyal iletişim konusunda çok işe yarıyor. Çektiğiniz fotoğrafları her hangi bir internet bağlantısı ile direk olarak sosyal ağlarınıza gönderebiliyorsunuz.  Sadece bunlarla da kalmıyor fotoğraf makinesine çeşitli uygulamalar ve oyunlar yükleyebiliyoruz. Samsung bu ürünü ile birlikte artık akıllı teknoloji devrini tamamen fetih etmiş bulunuyor. Kameranın diğer özeliklerine bakacak olursak;

–          4.8 inç boyutunda LCD dokunmatik ekran bulunuyor.

–          Fotoğraf olarak bakarsak kamerada 17.0 Megapiksel ve 21x Digital Zoom özelliği bulunmakta.

–          Optik görüntü sabitleme özelliği buluyor.

–          Odaklama olarak TTL Oto Odaklanma bulunmakta.

–          Yüksel piksel boyutlarında akıllı videolar çekebilme özelliği.

–          Bağlantı olarak 3G-4G bulunmakta.

Bunu da Oku:  Ava Giden Avlanır

–          Kamaranın kendi depolama alanı olarak Samsung 8 GB yapmış fakat 32 GB kadar microSD Hafıza kartı kullanabilirsiniz.

–          Bellek olarak 1GB Ram.

–          İşletim sistemi Android v4.1 (Jelly Bean)

–          İşlemci olarak 4 Çekirdek 1.4 GHz Cortex- A9 işlemci.

\"kamera3\"

Ayrıca kamera ile mesaj atıp alabilirsiniz. Desteklediği mesaj türleri;

  • SMS
  • MMS
  • E-MAIL
  • RSS
  • IM

Cihazın satış fiyatı ise KDV fiyatını katmadan 1.500 TL üzeri gibi görünüyor. İleri ki zamanlarda nasıl bir değişiklik olabilir bilemiyorum ama fotoğraf tutkunuz varsa piyasada bulunan çoğu profesyonel makineye göre iyi bir ürün. Samsung’un farkını yaşayabileceğiniz bir fotoğraf makinesi diyelim.

Yazar Bilgileri


Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Berk Altunkılıç

    Bu kamerayı almam lazım gerçekten çok güzel ve çok özelliği var ..

Yorum Yap