Windows

Windows 8 İddialı Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, Ekim ayında kişisel bilgisayarlar haricinde tablet bilgisayar ve mobil cihazlar için de geliyor.

Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 8, yine oldukça başarılı bir pazarlama ve reklama harcanan paralar ile başarılı bir satış grafiği elde edeceğe benziyor. Mobil cihazlar ve tablet bilgisayarlar içinde hazırlanan Windows 8 için Microsoft, ciddi bir işe girmiş oluyor. Bununla birlikte rekabetinde ateşini tekrar yakıyor.

Windows 8, ilk olarak bilgisayarlar için satışa sunulacak. Daha sonra tabletler de devreye girecek, daha sonra akıllı telefon pazarına girecek. Özellikle Nokia cep telefonlarında zaten kullanılan işletim sistemi kullanılmaya devam edecek ve Türkiye pazarına da girecek.

Ekim ayında merakla beklenen Windows 8 ile ilgili gelişmeler bakalım neyi gösterecek?

Windows 8, Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Windows 7’nin halefi olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü. Windows 8 işletim sisteminin dokunmatik ekranlı cihazlar için optimize edilmesine odaklanan birçok yeni özelliği var.

Windows 8’in en önemli özelliklerinden biri, geleneksel Başlat menüsünün yerini alan Başlat ekranıdır. Başlangıç ​​ekranı, uygulamaları temsil eden ve kullanıcının tercihlerine göre düzenlenebilen ve yeniden düzenlenebilen özelleştirilebilir kutucukları görüntüler. Bu tasarım, daha sürükleyici ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Windows 8 İddialı Geliyor

  • PIRILTI

    Bill Gates: Windows 8 mantı açacak arkadaşlar.

  • KAYIHAN

    Lenka – Everything At Once : Windows 8 in tadına tat katan şarkı.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin