Yazılım

MCSD Sertifikası Ne İşe Yarar?

\"MCSD\"MCSD Sertifikalı eğitim programının amacı; yetkinliklerinizi, Microsoft’un dünyanın her yerinde kabul gören, yazılım geliştirme alanındaki en yeni sertifikasyonu olan Microsoft Certified Solution Developer (MCSD) ile belgelemeniz ve bu sayede Türkiye ve dünyada aranan nitelikli yazılımcılar olmanızı sağlamaktır.

Yazılım geliştirme, günümüzde dünyanın en fazla kazandıran meslekleri arasında yer alıyor. Batı’da yıllık 100 bin dolar seviyelerini bulan ücret skalasıyla yazılımcılar en fazla talep gören çalışan kesimini oluştururken, sadece ABD’de gelecek birkaç yılda on binlerce yeni iş pozisyonu bekleniyor. Örneğin, ünlü kariyer portalı ITCareerFinder.com’un araştırması 2012-2020 arasında mobil uygulama geliştiriciliğinin ilk sıralarda yer alacağını gösteriyor. Bu pozisyonun yanı sıra Yazılım Mimari, Test Uzmanı, Proje Yöneticisi veya İş Analisti gibi sayısız meslek, dijitalleşen bir dünyada, gençlere yeteneklerini ve bilgilerini sergileyebileceği geniş ufuklar açıyor.

MCSD eğitim programı içeriğinde, Javascript ve CSS ile HTML5 ve C# programlama, veritabanı tasarımı ve programlaması, ASP.NET geliştirme vb. konular yer alıyor.

Sertifikasyon adının değiştirilmesini ise Microsoft şöyle açıklıyor:

\”Teknoloji çözümleri oluşturmak ve yönetmek için gereken deneyim, bilgi ve becerilerini yansıtıyor.\”

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin