Yazılım

Bilgisayarınızı, Telefonu Kullanarak Nasıl Kapatabilirsiniz?

Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda, elektrikten tasarruf amacıyla ya da sisteminizin soğuması için kapatmayı ister misiniz? PC’nizi açık unutup evinizden uzaklaştığınızda ve kapatmak istediğinizde, bunu cep telefonunuzu kullanarak yapabilirsiniz.

Bunun için Unified Remote adlı bir uygulamaya ihtiyacınız var. iOS veya Android’li telefonunuza uygulamayı kurduktan sonra buradan bilgisayarınıza sunucu yazılımını kurmanız gerekiyor. Kurulum aşamaları oldukça kolay ve karşınıza casus yazılım gibi istenmeyen yazılımlar çıkarmıyor.

Uygulamayı kurup çalıştırdıktan sonra Power düğmesine dokunun ve ardından Shutdown’a dokunarak kapatma komutunu verin.

Uzaktan PC’lerinizin kaynaklarını görüntüleyebileceğiniz daha kapsamlı bir araç arıyorsanız, Pulseway‘i denemenizi öneriyoruz. Ancak basit işlemler ve uzaktan fare ve klavyeyi kontrol etmek için Unified Remote işinizi görecektir.

Herkes Bilgisayarıma Erişebilir mi?

Unified Remote, sadece yerel ağınızda iletişim kurar. Yani akıllı telefonunuzdaki app ve iletişim sunucusu arasında doğrudan bir bağlantı vardır. En iyi güvenlik için iyi bir yönlendirici ve güvenlik duvarı olduğundan emin olmalısınız.

Programı indirmek için tıklayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın