Teknoloji

Tatil dostu Kobo Aura One

Kobo’nun yeni e-kitap okuyucusu, ince ve hafif gövdede su geçirmezlik özelliğiyle öne çıkıyor.

Popüler e-kitap üreticisi Kobo, Aura One isimli yeni e-kitap modelini duyurdu. Kobo’nun Türkiye’de de satışa çıkarması beklenilen yeni e-kitabı epey iddialı özelliklere sahip. 7,8 inçlik ekran boyutuyla gelen Aura One, IPX8 standardında su geçirmezlik özelliğine sahip. Kobo, cihazı havuzda, denizde; kısacası su olan her yerde rahatlıkla kullanma garantisi sunuyor. Sadece su sıçramalarından etkilenmemekle kalmıyor; aynı zamanda iki metre derinliğe kadar su altında kalsa bile çalışmaya devam ediyor.

Aura One

Ekran çözünürlüğü 1872×1404 piksel, ekran piksel yoğunluk değeri ise 300ppi olan cihaz, bu konuda piyasadaki birçok rakibinden önde.

Renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilen cihaz ayrıca 1GHz işlemci ve 512MB RAM ile destekleniyor.

Aura One performans özelliklerinin dışında tasarımıyla da dikkati çekiyor. 6,9 mm kalınlığında ve 230 gram ağırlığındaki cihaz hem ince oluşu hem de hafifliğiyle çok daha rahat bir kullanım sunuyor.

Satış fiyatı 229 dolar olarak  açıklanan Aura One e-kitap okuyucunun kısa süre içinde Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et