Bilgisayarınızı Korumak için Güvenlik Yazılımları Çeşitleri

Bilgisayarınızın zararlı yazılım, virüs, trojan ve diğer tehditlerden korunmasını sağlamak için güvenlik yazılımları yükleyip güncellemelisiniz.

Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 8 kullanıyorsanız sizi virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyan Windows Defender yazılımı ise zaten yerleşik olarak işletim sisteminizde yüklü olacaktır. Fakat bu yeterli gelmez ve daha kapsamlı bir güvenlik yazılımı yüklenmesi gereklidir.

Kötü amaçlı yazılımlar; virüsler, casus yazılımlar ve potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan oluşur. Windows Defender ücretsizdir ve Windows’a dahildir; bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak için her zaman açık ve her zaman çalışır durumdadır. Windows Vista veya Windows 7’niz varsa kişisel veya küçük işletme bilgisayarınızın kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olmak için Microsoft Security Essentials ‘ı kullanabilirsiniz.

Korsanlar ve dolandırıcılar bazen bilgisayarınıza virüs veya kötü amaçlı yazılım yükletmek için sahte kötü amaçlı yazılımdan koruma programları kullanır. Windows kişisel bilgisayarınızda zaten yüklü olan veya kullanılabilen Microsoft kötü amaçlı yazılımlardan koruma yazılımlarının alternatiflerini keşfetmek isterseniz, aşağıda listelenen saygın şirketler, Windows ile uyumlu tüketici güvenlik yazılımları sağlamaktadır. Şirketin adına tıklayarak sunduğu Windows ile uyumlu ürünü görebilirsiniz.

Aşağıdaki listede yer alan şirketler, Windows ile uyumlu ve zararsız güvenlik yazılımları sağlamaktadır. Şirketin adına tıklayarak sunduğu Windows ile uyumlu ürünü görebilirsiniz.

Bu sayfadaki listede yer alanlar dahil çoğu şirket kötü amaçlı yazılımlardan koruma programı dağıtmaktadır. Kötü amaçlı yazılımlardan koruma programlarını veya diğer ürünleri indirip yüklemeden önce kaynaklarını dikkatlice araştırmanız gerekir.

Spamfighter

Eset

AVG Technologies

Chili Security

PCKeeper

MYSecurityCenter

Avira

K7 Computing

Dr.Web

Microsoft Security Essentials

Panda Security

Avast

Emsisoft

McAfee/Intel Security

TrustPort, a.s.

Kaspersky Lab ZAO

CharityAntivirus

Norton by Symantec

Ad-Aware

G DATA Software AG

Tencent PC Manager

BullGuard

Preventon

360 Total Security

Webroot

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap