WordPress’de Yeni Kayıtlı Kullanıcılar Nasıl Görüntülenir?

wordpressÇoklu kullanıcı WordPress siteleri için, web sitenizin farklı bölümleri üzerinde kullanıcılarınızı vitrine çıkartabilirsiniz. Örneğin, sidebar alanında avatar ile birlikte yazarlarınızı listeyebilir ya da yazar bilgi kutusu ekleyebilirsiniz.

Bu yazıda WordPress sitenizde yeni kayıtlı kullanıcıları nasıl görüntüleyeceğinizi anlatacağım. Bu kullanıcıların tabii ki yazar olması gerekmiyor. Bu, kullanıcı kaydına izin veren bir topluluk sitesi de olabilir.

Yapmanız gereken ilk şey, temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın.

function wpb_recently_registered_users() { 

global $wpdb;

$recentusers = '<ul class="recently-user">';

$usernames = $wpdb->get_results("SELECT user_nicename, user_url, user_email FROM $wpdb->users ORDER BY ID DESC LIMIT 5");

foreach ($usernames as $username) {

if (!$username->user_url) :

$recentusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45) .$username->user_nicename."</a></li>";

else :

$recentusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45).'<a href="'.$username->user_url.'">'.$username->user_nicename."</a></li>";

endif;
}
$recentusers .= '</ul>';

return $recentusers;  
}

Şimdi footer.php veya sidebar.php gibi tema dosyalarından birinde, aşağıdaki şablon etiketini ekleyerek sitenizde kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz:

<?php wpb_recently_registered_users(); ?>

İşte bu kadar!

Bu makalede WordPress sitenizde yeni kayıtlı kullanıcıları görüntülemek için size yardımcı olduğumu umuyorum. Geribildirim ve sorularınız için lütfen yorum bırakın.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın