23 Eylül 2023
WordPress

WordPress 3.3 ile Gelen Yeni Özellikler

\"wordpress12 Aralık 2011 tarihinde WordPress 3.3 sürümü Sonny adıyla 15 Aralık 2011 de ise Türkçe sürümü yayımlandı.

WordPress yeni sürümü ile beraberinde birçok yeni özelliği getirdi. WordPress 3.3 sürümünü kullanmanız, web yayınlama deneyimlerinizi daha da geliştirecektir.

WordPress 3.3 ile neler yeni? Bunları tek tek anlatacağım. Yazıyı takip edin.

Dosya Yükleme Daha Kolay

Dosya yükleme işi kolaylaştırıldı! Dosya tipleri için kullanılan farklı ikonların yerine tek bir ikon getirildi.

Ayrıca sürükle-bırak ortam yükleyicisi özelliği kazandırıldı. Yani artık masaüstünüzden dosyaları sürükleyip yükleyiciye bırakarak dosyaları yükleyebileceksiniz. Bunu tek bir dosya için yapabileceğiniz gibi birden çok dosyayı da aynı anda yükleyebileceksiniz. Üstelik izin verilen dosya tipleri arasına RAR dosya biçimi de eklendi.

\"wordpress

Başlangıç Ekran Tasarımı

Yeni menüler yardımıyla daha hızlı gezinim sağlanıyor. Yönetim panelindeki solda yer alan ana menü elemanları üzerinde fare işaretçisi ile dolaştığınızda alt menüler efektli açılıyor, böylece istediğiniz bölüme tek tıklamayla ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yönetim çubuğu ve eski başlangıç üst kısmı tek bir araç çubuğu olarak birleştirildi.

Açılır menüler ile herhangi bir ekranda tek tıklamayla erişim sağlanabilecek.

iPad / tablet desteği de dahil olmak üzere bazı ekranlar için duyarlı tasarım geliştirildi.

\"wordpress

Yeni Özellik İşaretçileri

Yeni özellikler eklendiğinde ya da dolaşım menüleri taşındığında vs. gibi değişiklik yapıldığında yeni özellik işaretçileri ile yenilikleri bize anlatılacak. WordPress sitenizi ilk kullanıyor gibi tooltip pencereler ile size açıklama metinleri sunulacak.

\"wordpress

İçerik Araçları

Yazar kadronuzdan biri düzenlemeyi bitirdikten sonra bir yazıyı düzenlemek istediğinizde, bir başkasının yazıyı düzenlediği ile ilgili artık bir mesaj alacaksınız.

Tumblr üzerinden WordPress sitenize veri aktarabileceksiniz.

WordPress 3.3 Türkçe İndir

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın