WordPress

Hava Durumu Eklentisi

\"WordpressBlogunuza ve kenar çubuğu içine weatherbug.com sitesinden güncel hava durumu bilgisi yerleştirir.

Blogunuzda tahmini (5 güne kadar) hava durumunu yerleştirmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Mevcut hava durumu ve hava durumunu göstermek veya gizlemek için seçenekler vardır. 3, 4 veya 5 günlük hava tahmini görüntülemek için ilgili seçenkeleri düzenlemeniz gerekir. Kendi kenar çubuğunuz için kullanışlı bir Widget olup sayfalar ve yazılarınız için kolay kullanımlı kısa kodunu da kullanabilirsiniz.

Bu eklenti ücretsiz olarak temin edilebilir bir API anahtarı gerektirir. http://developer.weatherbug.com/
Bu wordpress eklentisi, hava tahmini oluşturmak için Ajax kullanır ve 15 dakika için hava durumu verilerini önbelleğe alır.

\"Weather

Kurulum:

1. Wp-content/plugins/ dizinine zip ten çıkardığınız klasörü yükleyin.

2. WordPress admin panelindeki \’Eklentiler\’ menüsü üzerinden eklenti etkinleştirin.

\"indir\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “Hava Durumu Eklentisi

  • erhan

    güzel site

  • Hakan

    Merhaba,
    Yukarıdaki yazınızı okudum ve ilgili siteye baktım. Konuyla pek ilgili değil fakat bir şey sormak istiyorum: Bu ve benzeri sitelerde dünyadaki tüm lokasyonlara ait hava durumunu arama butonuyla öğrenebiliyorsunuz ve her birinin ayrı URL bağlantıları var. Bunun için API vb. servisler kullandıklarını biliyorum fakat her lokasyon için ayrı ayrı on binlerce sayfa mı oluşturuyorlar sitelerinde?

  • @Hakan, hayır tabii ki. API servisleri dışarıdan veri çekiyor ve sitede görüntülüyor.

Yorum Yapın