WordPress

En İyi 4 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Bana göre Sayfalar, WordPress sitenin kalp ve ruhudur.

Çoğu insan için –yayın biçimleri ile uğraşmadığınız sürece– yayınlar hemen hemen aynıdır. Tabii ki içerik onları farklı kılar, ancak baktığınızda genellikle benzer olduklarını görürsünüz. Olması gereken bu mudur?

Yazılar için, muhtemelen tahmin edilebilir bir çeşit olmalı. Ziyaretçilerinizi, yayınlarınızı okurken sürekli kendilerini yönlendirmek istemiyorsunuz.

e yandan sayfalar, hepsinin aynı görünmesini sağlayacak çok çeşitli görevleri yerine getirirler, muhtemelen onları olabildiğince etkili kılmak istiyorsunuz.

Bu yazıda benzersiz görünümlü sayfalar “oluşturmanıza” yardımcı olabilecek dört ücretsiz “sayfa oluşturucu” veya “sayfa düzenleme”eklentisinden bahsedeceğim.

En İyi 4 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

 1. Siteorigin Panels Sayfa Oluşturucu Eklentisi
  Siteorigin Panels Page Builder, düzenleyicinizde (sağ üstte) yeni bir “Sayfa Oluşturucu (Page Builder)” sekmesi ekler. Buradan sütunlar ekleyebilir, bileşen ekleyebilir (içeriği buraya yerleştirebilirsiniz) veya önceden oluşturulmuş bir şablon ekleyebilirsiniz. Responsive yani mobil uyumludur.
  siteorigin-panels
  Belirtildiği gibi, içerik eklemenin tek yolu bileşenlerden geçmektedir. Sol üstteki bileşen düğmesine tıkladığınızda, sitenizdeki tüm bileşenler ile birlikte bir pencere görüntülenir.
  bileşenlerSatır / sütun düğmesini tıklamak, içeriğe satır eklemenize ve satırları istediğiniz sayıda sütuna bölebilmenize izin verir. Ayrıca sürükleyip bırakarak satırların konumunu değiştirebilirsiniz; bunları daha büyük veya daha küçük yapmak için sütunların genişliklerini sürükleyebilirsiniz.
  Aşağıdaki örnekte, ilk sütunu% 25’in biraz üzerinde sürükledim.
  siteorigin Page Builder
 2. Aqua Page Builder
  Aqua Page Builder, yapı taşlarını bir arka plan şablonu bölümüne sürükleyip bırakarak sayfalarınız için içerik alanları oluşturmanızı sağlar. Şablonlar otomatik olarak oluşturulmuş kısa kodu ekleyerek veya görsel editörde görünen “Şablon Ekle” düğmesini kullanarak bir sayfaya yerleştirilebilir.
  Sayfa oluşturucudaki bloklar istediğiniz yere taşınabilir ve sürüklenerek de yeniden boyutlandırılabilir. Şablonların oluşturulduğu ayarlar sayfasına bir göz atabilirsiniz.
  aqua page puilder
  Yapı bloklarının olmaması nedeniyle, kolay bir şekilde bir araya getirebileceğiniz pek bir şey yok. Bireysel bileşenleri seçmenize ve kullanmanıza izin vermiyor.
 3. MotoPress İçerik Düzenleyici
  Page Builder by MotoPress
  Ücretsiz MotoPress İçerik Düzenleyici eklentisi,  içerik öğelerini sürükleyerek ve bırakarak görsel web siteleri oluşturmak için olanak sağlar. 10.000’in üzerinde web sitesinde kullanılan eklentinin 4.8 yıldızlı memnuniyet derecesi var. Eklentinin ayrıca premium sürümü var.
  MotoPress İçerik Düzenleyicisi kullanımı çok kolay olsa da, eklenti yalnızca mevcut içeriğiniz yerine yeni oluşturulan sayfalarla çalışacaktır.
  screenshot motopress

  • Artıları:  Kullanımı çok kolay, mevcut canlı önizleme, ücretsiz
  • Eksileri:  Mevcut içerikle çalışmıyor
 4. Live Composer
  Page Builder Live Composer
  Sürükle ve bırak yöntemi ile bir sayfa kurucusudur. 10.000’in üzerinde web sitesinde kullanılan ve 4.8 yıldız memnuniyet derecesine sahip olması, kontrol etmeye değer.
  Genel olarak bakıldığında, kullanımı basit ve tüm öğeler, hem stil hem de işlevsellik bakımından tamamen özelleştirilebilir.
  Page Builder Live Composer

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “En İyi 4 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

 • bahattin

  Elinize sağlık hocam.
  Konuyla alakalı belki ama benim sıkıntım şu ana sayfa dışında farklı bir sayfa açtım yazıları girdim ve yayınladım ancak Google’da arama yaptığımda
  ilgili yazıya tıklayınca normal ana sayfa açılıyor. Yani direkt yazıyı paylaştığım sayfaya gitmiyor.
  Bu iki sayfayı birbirinden nasıl bağımsız yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • Hocam sitemi yeni yapılandıracam ama bu yukarda siteorgin dediğiniz sayfa yapılandırması sitemin temasını bozarmı acaba her temaya uygulayabilirmiyiz yoksa tema ona uygun mu olması gerekir. Teşekkürler.

 • Her temaya uygulanabilir.

Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: