WebMaster

Yüksek Pagerank’lı Domain Satın Alma

domainBu yazı, yüksek bir PageRank’a sahip olma ve iyi bir domain adı almak için verilecek ip uçlarının sadece %1’i hakkındadır.

Bu öneriler genelde, bloglarını iş veya reklam gibi önemli işlerde kullanan ve yüksek pageranklı domain satın almak isteyenler içindir.

Ayrıca bu ipuçları sadece öğrenme amaçlı oldukları için bütün sorumluluk ve kaybetme riski domaini alan kişiye aittir. Eğer blogunuzu düzenli yönetmezseniz, zamanla PageRank düşecek ve Top Level Domainler arasından para kaybederek çıkacaksınız.

GoDaddy ve TDNAM hesabınız olduğunu varsayarak başlıyoruz.

Gerçek PageRank ’lı bir domain almak için aşağıdakileri takip edin:

1. Freshdrop

Freshdrop’ta PageRank’ı olan süresi dolmuş domainleri araştırın. Domain listeleri PageRank‘a göre yapılmış olsa da orada N/A olan bir sürü domain vardır. Gerçek PageRank‘lı domaini bulmak için lütfen sağdaki filtre kutusundan gerekli filtreleme seçeneklerini belirleyin. Sahte PageRankları atın. Daha sonra filtreye tıklayarak mesela PR3 bulmak istiyorsanız PR3’ten PR10  yapınız.

2. Yönetim kontrolü

Domainler, filtrelenmesine rağmen gerçek PageRank lıların çıkacağına dair bir garanti yoktur. Genelde N/A ve zorlanmış PageRank lılarden birkaç tane çıkar. Asıl domaini bulmak için digpagerank.com adresine gidin ve freshdrop da almak istediğiniz adresi girin. Çıkan sonuçlara baktığınızda eğer PageRank rengi yeşilse geçerli bir domain ama sarı ise geçerliliği sorgulanır bir domain ve eğer kırmızı ise zorlu PageRank‘ı olan bir domaindir.

3. Satın Al

Eğer digpagerank’da geçerli gördüyseniz freshdrop’a giderek satın al butonuna tıklayın ve domain hesabınıza geçsin. TDNAM’a girerek PayPal aracılığı ile ödemenizi yapın ve domainin sizin TDNAM hesabınıza yönlenmesi için 1 hafta bekleyin.

4. Domain Alımı

Domain, TDNAM’a taşındıktan sonra blogspot’a veya kendi hostinginize alabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

5 thoughts on “Yüksek Pagerank’lı Domain Satın Alma

 • ahmet mert

  güzel anlatım olmuş

 • nazım odabaşı

  Gerçekten çok güzel anlatım hemen uygulamaya geçecem

 • adem

  eline sağlık güzel bilgi

 • ak

  e-ticaret açısından hoış bir anlatım

 • Güzel paylaşım

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et