WebMaster

Yeni Search Console Beta Sürümünden Mezun Oldu

Google 4 Eylül 2018 tarihi itibariyle Search Console’un geçmişinde önemli bir kilometre taşını işaretledi: Yeni Search Console beta sürümünden mezun edildi :) Bu mezuniyetle, son birkaç ay içinde yeni Search Console’da başlatılan raporlar ve özellikler akışına katılan, yakın zamanda başlatılan URL inceleme aracına yönelik Manuel İşlemler raporu ve “Test Live” özelliği de kullanıma sunuldu.

search console

Yeni Arama Konsolu’na Yaptığımız Yolculuk

Yeni arama konsolu yıl başında başlatılmıştı. O zamandan beri Google, geri bildirimlere yanıt vermek, URL Denetleme Aracı gibi yeni özellikler eklemek, önemli raporlar ve özellikleri taşımakla meşguldü. Beta sürümünden çıkarılan arama konsolu ile şu hizmetleri edinebilirsiniz:

  • Dizin Kapsamı raporunu kullanarak web sitesi içeriğinizin doğru bir görünümünü elde edin.
  • Performans raporunda 16 ay geriye dönük Arama Analizi verilerinizi inceleyin.
  • Bağlantılar raporunu kullanarak sitenize ve sitenize işaret eden bağlantılar hakkındaki bilgilere bakın.
  • URL İnceleme Aracı’nı kullanarak doğrudan Google dizininden herhangi bir URL için tarama, indeksleme ve bilgi sunma bilgilerini alın.
  • Otomatik uyarılar alın ve Tarama, Dizin Oluşturma, AMP, Mobil Kullanılabilirlik, Yemek Tarifleri veya İş ilanı sorunlarından etkilenen sayfaların bir listesini görün.
  • Google’ın site haritalarını göndererek sitenizin nasıl yapılandırıldığını bilmesini sağlayın
  • İndeksleme için tek tek URL’leri gönderin (aşağıya bakın).
  • Hesabınıza yeni siteler ekleyin.

Eski Arama Konsolu’nun hala yeni sürümde bulunmayan bazı özellikleri olsa da, en yaygın kullanım durumlarının yeni Arama Konsolu’nda daha iyi bir şekilde desteklendiğine inanıyoruz.

Siteniz için herhangi bir kritik uyarıyı kaçırmamanızı sağlamak için, etkin manuel işlemler ve güvenlik sorunları doğrudan yeni konsoldaki Genel Bakış sayfasında gösterilecektir. Ek olarak, Manuel İşlemler raporu yeni Arama Konsolu‘nda daha güzel bir görünüme kavuşmuştur. Buradan, bekleyen herhangi bir Manuel Eylem için ayrıntıları inceleyebilir ve gerekirse bir yeniden değerlendirme isteğinde bulunabilirsiniz.

Yeniden değerlendirme isteği nedir?

Yeniden değerlendirme isteği, manuel işlem veya güvenlik sorunları bildiriminde tanımlanan sorunları düzeltmenizden sonra Google’dan sitenizi incelemesini istemenizdir.

manuel işlemler

URL Denetimi – Canlı mod ve istek indeksleme

Bu, bir sayfadaki sorunların giderilmesi , düzeltilmesi veya bir sayfada hâlâ bildirilmiş sorun olup olmadığını doğrulamak içindir. Sorun, sayfanın canlı sürümünde düzeltildiyse, Google’dan sayfayı yeniden taramasını ve dizine eklemesini isteyebilirsiniz.

office 2013 satın al

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et