WebMaster

Web Site Örümcekleri

\"webWeb site örümcekleri (site spiders); arama motorlarının (Google, Yandex, MSN gibi) internete saldıkları , bir bağlantıdan diğer bağlantıya atlayarak siteden siteye gezen ve gezdikleri siteleri arama motorunun dizinine ekleyen yazılımlardır. Site örümcekleri, gezindikleri web sayfalarında tarama yaparak anahtar kelime listeleri oluşturan yazılımlardır.

Web site örümcekleri, her sayfanın içeriğini kayıt altına alır. Örümceklerin kayıt altına alınan sayfaları veya sitenizi tekrar ziyaret etmesi sizin için yaralı olacaktır. Böylece web sitenizin içeriği veya sayfaları sürekli indekslenmiş olacaktır. Dolayısıyla Google da indekslenen kelimelerden arama yapan kullanıcılar sitenize erişebilir.

Sitenizi ziyaret eden örümcekleri (spiders) öğrenmek ister misiniz?

  1. Google
  2. Google AdSense
  3. Yandex
  4. Majestic-12
  5. Rome Client
  6. Alexa
  7. Baiduspider
  8. CCBot
  9. MSN
  10. Sogou

Yukarıda listelediklerim sitenizi ziyaret eden örümceklerden sadece bir kısmı olup bunun dışında birçok spider bulunmaktadır.

web site orumcekleri

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et