WebMaster

Google, Ekim 2022 Spam Güncellemesi Yayınladı

Bu, tamamen kullanıma sunulması birkaç gün sürecek küresel bir güncelleme olup Ekim 2022 spam güncellemesi olarak duyuruldu.

Google bunu Twitter sosyal ağında “Bugün Ekim 2022 spam güncellemesini yayınladık” diyerek duyurmuştu:

Google’ın, aramadaki spam’leri algılamaya yönelik otomatik sistemleri sürekli olarak çalışıyor olsa da zaman zaman bunların işleyiş şekillerinde önemli iyileştirmeler yapıyor. Yapılan iyileştirmeleri spam güncellemesi olarak adlandırıyor. Bu tür iyileştirmeler olduğunda ise Google Arama’nın sıralama sistemindeki güncellemeler listesinde paylaşıyor.

Spam güncellemesinin tamamen kullanıma sunulması ve arama sonuçlarında fark edilmesi birkaç gün sürebilir. Google, bu güncellemenin küresel olduğunu ve tüm dilleri etkilediğini belirtti.

Spam güncellemesinden sonra durumu değişen sitelerin sahipleri, spam politikalarını incelemelidir. Aynı zamanda sitelerinin bu politikalara uyduğundan emin olmalıdır. Politikaları ihlal eden siteler, sonuçlarda daha alt sıralarda yer alabilir veya hiç görünmeyebilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et