WebMaster

Başarılı Anahtar Kelime Nasıl Bulurum?

Anahtar kelime fikirleri konusunda tıkandınız mı? Reklamınız için aklınıza yeni anahtar kelime fikirleri gelmiyor mu? Endişelenmeyin, yeni anahtar kelimeler bulmak ve mevcut anahtar kelime listelerinize çekidüzen vermek için aşağıdaki faydalı ipuçlarından yararlanabilirsiniz:
Yeni anahtar kelime fikirleri üretmenin ve mevcut anahtar kelimelerinizi değiştirme yolları bulmanın bazen zor bir iş olabilmektedir. Bu yazımızda, size bu konuda yardımcı olmak ve anahtar kelimelerinizi kolayca yenilemenin üç yolunu size tanıtacağız.

1. Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime aracını hesabınızdaki Fırsatlar sekmesinin altında bulabilirsiniz.

Anahtar kelime aracı sayesinde, anahtar kelime fikirleri oluşturabilir, mevcut ve yeni anahtar kelimeler için trafik tahminlerini ve rekabet verilerini inceleyebilirsiniz. Bu araç ayrıca, doğrudan reklam gruplarınıza alakalı anahtar kelimeler eklemenize veya seçilen anahtar kelimeleri daha sonra kullanmak ya da AdWords Editör ile kullanmak üzere indirmenize olanak tanır.

2. \”Arama terimleri\” raporu

Anahtar kelimeler sekmesinin altında \”Arama terimleri\” raporunu bulun. Önce \”arama terimlerini görüntüle\”yi, sonra da \”tümü\”nü veya yalnızca belirli anahtar kelimelere ait verileri görmek istiyorsanız \”seçili\”yi tıklayın.

\”Arama terimleri\” raporu, reklamınızın gösterilmesine, sonra da tıklanmasına yol açan her arama sorgusuyla ilgili ayrıntıları görmenize olanak verir. Sayfada arama terimleri listesi görüntülenir. Listeden reklam grubu anahtar kelime listenize arama terimleri ekleyebilirsiniz.

3. Arama Sorgusu Performans raporu

Hesabınızın Raporlar sekmesinin altında Arama Sorgusu Performans raporunu bulun ve önce \”Raporlar\”ı, sonra da \”Yeni rapor oluştur\”u seçin.

Arama Sorgusu Performans raporu, reklamlarınızın gösterilmesine yol açan her arama sorgusu için performans istatistiklerini gösterir. Arama terimleri raporundan farklı olarak, Arama Sorgusu Performans raporundan doğrudan hesabınıza anahtar kelimeler ekleyemezsiniz. Ancak rapor, bir .CSV dosyasına aktarılabilir ve anahtar kelimeleri bu dosyadan kopyalayabilirsiniz.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et