SEO

Arama Motoru Sıralaması İpuçları

\"keywords\"Sitenizin arama motoru sonuçları sayfasında üst sıralarda çıkmasını istersiniz. Bunun için de arama motoru sıralama şirketi tercih edebilirsiniz. Bu, anahtar kelimeleri ve terimleri için üst düzeyde zaman alacak ve size pahalıya mal olacaktır. Fakat bunu kendi başınıza da yapabilirsiniz. Peki nasıl?

Ne yazık gerçek şu ki arama motoru optimizasyonu, kendiniz ve arama motoru sıralama şirketleri için zaman alacaktır, ama şimdi anlatacağım maddelerde çok değerli, listeleme ve arama motoru sonuç sıralama sürecini hızlandıracak birkaç etkili teknikler vardır:

 1. Arama motorları gözünde web sitenizin değerini artıracak dizinlere web sitenizi ekleyin.
 2. Arama motoru sonuçlarında yüksek sıralamaya sahip sitelerden backlink almaya çalışın. Bu tür sitelerle iletişime geçin. Karşılıklı veya özel link bağlantıları için görüşün.
 3. Sitenizdeki içerikte kullanılan anahtar kelime yoğunluğunu ölçün.
 4. Daima sayfanız ile alakalı bir başlık seçin. Başlık, linki ve anahtar kelimelerinizi yansıtmalıdır.
 5. Sitenizdeki resimlerin çoğunu önleyin. Yani daha çok içerik kullanın.
 6. Anahtar terimleri hayal edin. Rakiplerinizin anahtar kelime varvasyonlarını, sıralamanızı artırmak için kullanmayın.
 7. Flash web sitelerini arama motorları okuyamaz ve sitenizin tümünü listelemez. Alternatif olarak HTML bir site oluşturmayı düşünün.
 8. Tüm resimlerinize, arama terimleriniz ve anahtar kelimelerinizle ilgili bir etiket verin.
 9. Anahtar kelime yoğunluğunun nerelerde olacağını hedefleyin. Arama motorları sayfanın en üstüne ve sayfa altındaki kelimelere önem verir.
 10. Sitenizi güncel tutun.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “Arama Motoru Sıralaması İpuçları

 • iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması

  iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması için SEO konusunda araştırmalar yapıyorum. bir webmaster olarak makalaniz hoşuma gitti.Kısa ve öz:) Sitenin üst kısmının önemli olduğunu duymuştum(metalar var diye hak veriyordum) ama alt kısmının önemli olduğunu pek sanmıyorum:) SEO tecrübe işi tabi, belki fikrim değişir:)

 • efe can

  çok faydalı bilgiler olmuş

 • alper

  yahoo tam bir cakal gibi chrome extention’i cikardim kurayim mi abi dedikten sonra default arama motoru ve acilis sayfasini da yahoo yapiyor

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et