WebMaster

Adsense Reklamları Hangi Aşamada Yerleştirilmeli?

Google Adsense reklamları için webmasterlar her zaman en üst düzeyde başarı elde etmek isterler. Fakat reklamlar yerleştirilmeden önce, mevcut site ile ilgili her türlü altyapı, tasarım, yayınlanma vs. gibi unsurların tamamlanmış olması gerekiyor. Bakın bu konuda, Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ne söylüyor: 

Google Adsense reklamlarını sayfalarınıza yerleştirmeden önce tüm sayfaların tasarım sürecini tamamladığınızdan emin olmalısınız. Bu sebeple web sitenizden gelir elde etmeye başlamak için aceleci davranmayın. Sayfalarınızda birçok reklam türünü deneyerek karşılaştırmanız gerekeceğinden, tasarımınız yerli yerine oturmuş durumda olmalı. Farklı reklam türlerini denerken bir yandan da tasarım üzerinde değişiklikler yapmak, geliri sağlıklı şekilde gözlemlemenizi engelleyebilir. Tüm sayfalarınızın tasarım anlamında son hale ulaştığından emin olduğunuzda AdSense reklamlarınızı yerleştirmeye başlayabilirsiniz.

Web sitenizin tasarımını yaparken reklamların yerlerini en başından belirlemek avantaj sağlayabilecekse de, en iyi yerleşimi baştan tahmin etme ihtimaliniz çok düşük olacaktır. Bu sebeple reklam alanlarını mümkün olduğunca esnek tutmalısınız. Reklamların yerlerini yerleştirmenize izin vermeyecek katı tasarımlar kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Bu noktada size önerim, esnek reklamları kullanmak olacaktır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et