Dreamweaver’da Tarih ve Saat Eklemek

Dreamweaver’da sayfalarımıza tarih ve saat eklemek isteyebiliriz. Ayrıca bunu güncel tutmak da mümkün. Yapmamız gereken şunlar:

 1. Tarih ve/veya saati eklemek istediğimiz yere imleci konumlandırıyoruz.

 2. Insert menüsünden Date komutunu tıklıyoruz.

 3. Açılan pencerede Day Format (saat biçimi), Day Format (tarih formatı) ve Time Format (saat biçimi) açılır listesinden gerekli istediğimiz biçimleri seçiyoruz.

 4. Eklediğimiz tarih ve saatin otamatik olarak güncellenmesi için Update automatically on save kutusuna tik koyup OK butonuna tıklatıp iletişim kutusunu kapatıyoruz.

Artık sayfamızda tarih ve saatimiz eklenmiş durumdadır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Dreamweaver’da Tarih ve Saat Eklemek

 • 26 Haziran 2011 tarihinde, saat 09:48
  Permalink

  merhaba ben tarih ve saati ekledim ve Update automatically on save yide işaretledim fakat güncelleme yapmıyor nedeni nedir acaba

 • 26 Haziran 2011 tarihinde, saat 12:28
  Permalink

  @yusuf,
  Güncellemeyi sadece, ilgili dökümanı localhostta açtığında yapar. İlgili sayfayı internette yayınlıyorsan tarihi güncellemez. Bunun için herhangi bir programlama dili (asp, php, …) ile yazılması gerekiyor.

Yorum Yapın