Teknoloji

Yerel Ağ\’ın Faydaları

\"yerelEvinizde veya ofisinizde yerel ağ kurmanın birçok faydası vardır. Bu en az iki bilgisayar arasında gerçekleşir. Bu yazıda bunlardan bahsedeceğim.
Yerel ağ kavramı aynı zamanda LAN olarak da ifade edilmektedir. Bunuda hatırlatmak istedim.

Yerel Ağ\’ın Faydaları

  1. İki bilgisayar arasında yapılacak veri transferleri için avantajlıdır.  Çünkü çok yavaş çalışan disketler veya bilgileri depolamak için kullanacağımız CD \’ler bize vakit harcatmaktadır. Belki kapasitesi daha büyük olan taşınabilir depolama cihazları yani flash bellekler bir çözüm olabilir. Fakat sık sık veri transferi yapmak gerektiğinde, taşınabilir cihazlar da yavaş kalmaya başlayabilirler. Veri transferi için en ideal olanı, herhangi bir ekstra birime ihtiyaç duymadan, verileri bir sabit diskten diğer bir sabit diske kolayca aktarmanızı sağlayan bir yerel ağ kurmaktır.
  2. Paylaşımı kolaylaştırır. Yeni bir bilgisayar aldığımızda eski bilgilerimizi yerel ağ sayesinde paylaşıma sunabiliriz.
  3. Kuracağımız yerel ağ sayesinde birçok kullanıcıdan karşılıklı oyunlar oynayabilirsiniz. Böylece eğlence de artar.
  4. Yerel ağ sayesinde internet erişimi de paylaştırılabilir. Tek bir modem ile ağa bağlı bilgisayarların internet erişimi sağlanabilir.
  5. Yerel ağa bağlı bilgisayarlar birbirlerinin kaynaklarınıda kullanabilirler. Tek bir yazıcıyı veya tarayıcıyı ağa bağlı bilgisayarların tümü kullanabilir. Böylece tasarruf da yapılmış olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Yerel Ağ\’ın Faydaları

  • sanane

    madde halinde istiyorum madde halinde verin nolur

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et