Yeni Bilgisayar Satın Alacaklara Öneriler

Yeni bir PC satın alma ihtiyacı duyuyorsunuz. Fakat satın alırken nelere dikkat edeceksiniz, nereden başlayacasınız, bilmiyorsanız şu önerilere dikkate almalısınız:

1- Adı hiç duyulmamış üreticilerin ürünlerini almaktan sakının. Bu ürünler belki uygun fiyatlara sunulabilir fakat karşılığında istenilen teknik destek, güncelleme ve yazılım desteği sunmayabilir.

2- Piyasaya yeni çıkan işlemcileri tercih etmekte ısrar etmeyin. Bunlar üstün performansa sahip olmakla birlikte fahiş fiyatlara sunulacaktır. Bu noktada birkaç ay sonra bu işlemci fiyatlarının neredeyse yarı fiyatına düşeceğini göz önünde bulundurun. Tercihinizi yaparken fiyat-performans oranına bakın.

3- Garanti şartlarını mutlaka öğrenin. Bazı firmalar size verilen faturayı, garanti belgesi kabul eder. Dolayısıyla faturanızı saklayın ve kaybetmeyin.

4- Alacağınız herbir donanım ürünü için araştırma yapın. Forumlarda, pc dergilerinde veya online dergilerdeki araştırmaları, değerlendirmeleri ve alışveriş sitelerindeki ilgili ürünle ilgili yorumları okuyun. Bu sizin tercihinizi kolaylaştıracaktır.

5- Uzman birine danışmadan alışveriş yapmayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın