Sosyal Medya

En Etkili Sosyal Medya Paylaşım Saatleri 2020

Sosyal medya gönderilerinizden, beklediğinizden daha az etkileşim ve dönüşüm mü alıyor musunuz? Bunun sebebi, sosyal medya paylaşım saatleri noktasında bilmeniz gerekenlerin olduğudur. Çünkü takipçileriniz için yanlış zamanda mesaj gönderiyorsunuz. İşte sebebi bu kadar basit.

Bu makalede, 2020 yılı için yapılan araştırmalarına dayanarak en iyi sosyal medyada gönderi paylaşma saatlerini öğreneceksiniz. İşiniz bittiğinde, daha fazla beğeni, yorum ve paylaşım elde edebilirsiniz. Takipçileriniz için hangi yayın programının da işe yaradığını öğrenmek, sizin için harika bir başlangıç olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Nedir?

Gerçek şu ki, her işletmenin sosyal medyada paylaşım yapması için mükemmel bir zaman yoktur. Kim olduğunuza, ne tür bir işiniz olduğuna ve hedef kitlenizin kim olduğuna bağlıdır.

Elbette, rastgele zamanlarda gönderi paylaşmayı deneyebilir veya rakiplerinizin neler yaptığını görmek için kendi araştırmanızı yapabilirsiniz, ancak bunun için gerçekten vaktiniz var mı? Muhtemelen hayır. Peki, sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zamanı nereden bileceksiniz? İşte yapılan araştırmalar sonucunda en iyi sosyal medya paylaşım saatleri hakkında size faydalı olacak veriler…

sosyal medya paylaşım saatleri

Platforma Göre Sosyal Medyada Yayınlamak İçin En İyi Zaman

Her sosyal medya platformunun, yayınların daha fazla etkileşim kazandığı kendi yoğun zamanları vardır. Her sosyal medya ağını kullanan kişi türü değiştiği için bunu doğal olarak belirtmemizde sakınca yok.

Örneğin, LinkedIn, kariyer bulma ve işle ilgili paylaşımlar yapılan bir platformdur. Bu nedenle, LinkedIn için yoğun saatler büyük olasılıkla mesai saatlerinde olacaktır.

Ancak Facebook ve Instagram daha sosyal platformlardır. En yüksek aktiviteyi sabah erken saatlerde insanlar işe giderken ve gecenin ilerleyen saatlerinde veya insanlar işten eve döndüklerinde görebilirsiniz.

Sosyal medya ağındaki katılımınızı en üst düzeye çıkarmak için, her ağın ne zaman en yoğun zamana ulaştığını bilmek önemlidir.

Kaynak: https://optinmonster.com/best-time-to-post-on-social-media/

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et