Teknoloji

USB Belleği Güvenli Kaldırın

\"usbUSB bellek veya harici diskler, USB portundan bağlanır. Film, müzik veya kişisel dposyalarımızı bu flash belleklerde saklarız. Fakat veri saklama işleminin yapılabilmesi için bu disklere dosyaların kopyalanması gerekir.

Kopyalama sırasında yapılacak bir hata, kopyalanan dosyanın bozulmasına neden olabilir. Çünkü, Windows işletim sistemi altında USB belleğe dosya transfer ederken kesinlikle cihazı bilgisayarınızdan ayırmayın. Kopyalama işlemi bitse ve kopyalama penceresi kapansa dahi transfer edilen dosya tam olarak kopyalanamamış olabilir.

Böyle bir problemin yaşanmaması için veri transferinin bitmesinin ardından USB belleği \”Güvenli kaldır\” özelliğini kullanarak kaldırmalısınız. Bunu görev çubuğunda sağ alt köşede, Windows saatinin sol tarafındaki bölümde görebilirsiniz.

Ayrıca dosyalarınızı mutlaka kaynağından kopyalamayı tercih edin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “USB Belleği Güvenli Kaldırın

  • Gabriel Gasparolo

    USB Killer

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et