Telefonda Daha İyi Ses

\"Kumandali-Kulaklik\"Her akıllı telefon bir ses mühendisliği harikası değil elbette. Bazılarında ses, sanki en sevdiğiniz gruplar karton bir kutunun içinde çalıyormuş hissi verebilir. Telefonlar birçoğumuz için genelde tercih ettiğimiz müzik çalarlar haline gelseler de, sorun bunların öncelikli olarak telefon konuşmaları ve veri kontrolü için tasarlanmış olması. Radiohead dinlemek için tasarlanmamış oldukları kesin.

HTC Rezound’da şimdiden görülen bir yenilikse çaldığınız müzikler için ses frekanslarının ayarlanmasını içeriyor. Örneğin kulaklık taktığınızda, telefon bas sesini (küçük kulaklıklarda bu önemli) biraz artırmak ve tizleri azaltmak için EQ, ayarlarını otomatik olarak yeniden ayarlıyor. Sonuçta daha belirgin bir ses elde etmek mümkün oluyor. Rezound kulaklıkları için optimize edilmiş olsa da HTC’ye göre herhangi bir kulaklıktan iyileştirilmiş ses vermesi mümkün. Rezound ayrıca müziğinizi çalarken analiz edebiliyor ve sesi buna göre ayarlayabiliyor. Kısacası bu, birçok kulaklığın sunduğu düşük kaliteli ve bası düşük sesten daha iyi ve daha gerçekçi bir sonuç veriyor. 2013 itibarıyla akıllı telefonların ses üretiminde de daha akıllı olması işten bile değil.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın