EğitimTeknoloji

Teknoloji Bağımlısı Çocuklarda Görülen 4 Anormal Beden Dili

Çocuğum telefon ve tableti çok seviyor onun da çağı böyle. Ne yapayım?” diyorsanız, çocuğunuzun yüzüne bakın. Tehlikeyi yüzünden okuyabilirsiniz. Biliyoruz ki, teknoloji hayatımızın bir parçası. Neredeyse çoğumuz telefonlarımıza yapışık ikiz gibiyiz. Kimimiz iş için kullanıyor, kimimiz iletişim için kullanıyor, kimimiz ise vazgeçemiyor. Hatta çoğu ebeveyn çocuklarını meşgul etmek için eline bir tablet veya akıllı telefon verebiliyor. Peki ebeveynlerini örnek alan çocuklarımızı bu durum nasıl etkiliyor?

Z nesli çocukları “tabii ki teknoloji kullanacaklar çünkü teknoloji çağında doğdular, tabii ki tablet ve telefon kullanacaklar” diyenleri duyar gibiyim. “Teknoloji çağı olsa da her şeyin bir sınırı var” diyenleri de. Hangi tarafta durursanız durun görevimiz çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimini takip etmek ve anormal durumları anında tespit edip çözüm bulmak.

Bu konuda Pedagog Dr. Adem Güneş’in paylaşımı dikkatimi çekti.

mimikler

Pedagog Dr. Adem Güneş:

Bilgisayar, internet ve cep telefonu ile sürekli meşgul olan çocukların göz, ağız ve yanak kaslarında anormal kasılmalar görülür. Bu durum çocuğun doğal görünüşünde 4 belirgin kas hafızasını beraberinde getirir.

  1. ağzı açıklık
  2. patlakgöz
  3. hissizlik
  4. anlamsız mimik
    diyerek yukarıdaki fotoğrafı paylaştı.

“Çocuğumla baş edemiyorum ısrarla telefonu istiyor, saatlerce ayrılmıyor” diye söyleniyorsanız önce yukarıdaki fotoğrafa sonra çocuğunuza bakın.

Eğer şüpheniz varsa hemen bir uzmana başvurarak yardım alın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin